Adana’da 5 milyon lira değerinde 44 kilo eroin ve 88 kilo toz esrar ele geçirildi.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Şube ekipleri, uyuşturucu kaçakçılarına yönelik yürüttüğü operasyonda piyasa değeri 5 milyon lira olan 44 kilo eroin ve 88 kilo toz esrar ele geçirildi.

Adana’da  5 milyon lira değerinde 44 kilo eroin ve 88 kilo toz esrar ele geçirildi.

‘’Fethi Sekin’in opresyonu’’

İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Şube ekipleri, uyuşturucu kaçakçılarına yönelik çalışmaları kapsamında uzun süreli yürütülen teknik ve fiziki takibi kapsamında yapılan çalışmaların ardından merkez Sarıçam İlçesi'ndeki İncirlik Park Alanı'nda bir TIR'ı durduran ekipler, narkotik köpekleriyle birlikte arama yaptı. İzmir'de şehit edilen polis memuru Fethi Sekin'in ölüm yıldönümü olduğu için onun adı verilen operasyonda TIR'ın dorsesindeki plastik atıkların arasına gizlenmiş 98 pakette 48 kilo 774 gram eroin ve 85 pakette 88 kilo 235 gram toz esrar ele geçirildi.
İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız'ın bizzat yönettiği operasyonda ele geçirilen uyuşturucu maddenin piyasa değerinin 5 milyon lira olduğu öğrenilirken; gözaltına alınan TIR sürücüsü 39 yaşındaki İ.B.’nin  ise tutuklandığı kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER