Simdi Paylaşma Zamanı

İstanbul Sultanbeyli Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Abdulkerim Yıldız Covid-19 Coranavirüs Salgını nedeniyle “Şimdi Paylaşma Zamanı” sloganıyla bir ilke imza attı.

Simdi Paylaşma Zamanı

Sultanbeyli Gümüşhaneliler Derneği Dernek çalışmalarıyla bir çok farklı çalışmalar yapan Sultanbeyli Gümüşhaneliler Derneği, dernek tarafından hemşerileri bir araya getiren ancak coranavirüs nedeniyle yapılamayan toplantı, kahvaltı, seminer ve salon toplantılarının yerine dernek üyelerine  maske, kolonya ve mektup gönderdi.

Dernek Başkanı Abdulkerim YILDIZ “ Coronavirüs salgını süresince dernek yönetimi olarak hemşerilerimize dayanışma sağlamak amacıyla “ŞİMDİ PAYLAŞMA ZAMANI “ Sloganıyla gelin birlik olalım iyilik dağıtalım dedik. Hemşerilerimizin Verebilen  ile ihtiyaçlı hemşerilerimiz arasında dernek olarak köprü olduk şuana kadar bir çok hemşerimiz gıda veya nakit yardımlarını derneğimiz yönetim kurulunca ihtiyaçlı hemşerilerimizin adreslerine ilettik. Yine hemşerilerimiz arasında  hemşerilerimizle bir araya gelemedik dernek yönetim kurulumuzca istişare ederek hemşerilerimize unutulmaya yüz tutan en güzel hasbıhalleşme olan MEKTUP göndererek hatırlarını,sıhhatlerini sormayı istedik. Mektubumuzla beraber hemşerilerimize dernek takvimi, dernek faaliyetlerini özetleyen broşür, maske ve kolonya dan oluşan hediye çantası verdik. Hediyelerimiz hemşerilerimizin ev adreslerine veya iş yerlerine dernek gençlik kollarımız tarafından ulaştırıldı. Bu zor günlerde hemşerilerimiz için çalışan dernek yönetim kurulu üyelerimize, gençlik kollarımıza teşekkür ederim ” Dedi.

           Sultanbeyli Gümüşhaneliler Dernek yönetimi adına Dernek Başkanı Abdulkerim YILDIZ’ın imzasıyla dernek üyelerine yazılan mektup da “birçok hemşehrimizin de vefat etmesine neden olan ve maalesef zorunlu olarak bir araya gelmemize engel olan Kovid-19 salgını nedeniyle, siz hemşehrimize ulaşmak, hasbihal etmek maksadıyla dernek yönetimimiz tarafından yazılmaktadır. Dernek yönetim kurulumuz hemşehrilerimiz arasındaki birlikteliği, muhabbeti her daim birinci öncelik olarak görmüş ve BİRLİK OLMADAN DİRLİK OLMAZ” atasözünü şiar edinmiştir. Bunun için de hemşehrilerimizin hüzünlü günleri olan cenazelerinde, sevinçli günleri olan düğünlerinde beraber olmaya özen göstermiş, hemşehrilerimizi tefrikaya, ayrılığa düşürecek her türlü eylem ve söylemlerden kaçınmayı ilke edinmiştir. İmkan sahibi hemşehrilerimiz ile ihtiyaç sahibi hemşehrilerimiz arasında köprü olmaya gayret göstermiş bu vesileyle sevgi ve muhabbetle gönül köprüleri kurmayı asli görev olarak kabul etmiştir. Bu anlayış doğrultusunda Yönetim Kurulu olarak bütünleyici, katılımcı bir yönetim anlayışıyla salgın öncesi siz  hemşerilerimize iftar sofralarında, piknik şölenlerinde, vapurla boğaz gezilerinde, köy derneklerimizde yapılan herfene gecelerinde, dernek merkezimizde yapılan hemşehri buluşma programlarında, kandil geceleri ve şehitlerimiz için yapılan dua programlarında, danışma kurulu buluşmalarında vb. birçok farklı program ve etkinliklerde büyük şevk ve iştiyakla bir araya geldik. Geçmişte olduğu gibi bugünde derneğimizce yapılan her türlü çalışmalarda programımıza katılan, maddi manevi desteğini esirgemeyen tüm gönüldaşlarımıza şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu mektupla sizlere armağanımız olarak takdim ettiğimiz hediyelerimizi sağlıkla kullanmanızı temenni ediyor, salgın sürecinde hayatını kaybeden yakınlarımız ve yurttaşlarımıza Yüce Mevladan rahmet; size, ailenize ve tüm hemşehrilerimize sağlık, sıhhat ve afiyetler dilerim. Denilmektedir.

             

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2021, 21:05

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER