Heyelan ve Kayıp İki Çocuk

Aşırı yağış nedeniyle düzce de meydana gelen heyelan iki çocuğun kaybolmasına neden oldu.

Heyelan ve Kayıp İki Çocuk

Bölgede geçtiğimiz hafta çarşamba akşamı ve perşembe gecesi etkili olan yoğun yağış sonrası Cumayeri, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı'nın taşması nedeniyle birçok noktada sel ve heyelan meydana gelmişti. Köyde mahsur kalan vatandaş için Jandarma Arama-Kurtarma (JAK), AKUT, AFAD, Düzce Arama ve Kurtarma Ekibi (DAKE), İHH Arama-Kurtarma, Ulusal Keşif, Arama ve Kurtarma (UKSAR), Sakarya Arama Kurtarma ve Yangın Timi (SAKTİM) ile diğer ekipler, selden en fazla etkilenen Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ve Uğurlu ile merkeze bağlı Melenağzı köylerine de destek ekipler yönlendirildi.

Destek ekiplerinin köye gelmesiyle yapılan arama kurtarma çalışmaların da mahsur kalan 227 kişi kurtarılmış, Fatma (42), Cengiz (53) ve Kağan Töngel (3) ile anne Nilgün (39) ile kızları Funda (9), ikiz olan Sanem ve İlayda Sinem Kaplan (7) hakkında kayıp ihbarı yapılmıştı.

Ekipler kayıp ihbarı verilen kişiler için arama kurtarma çalışmalarını dere yatakları ile su taşkınlarının olduğu bölgede aramalar devam ederken kaybolan kişilerin sel sularıyla denize sürüklenebileceği ihtimalinin de değerlendirildiği çalışmalarda 213 personel, 56 araç, botlar, arama kurtarma köpekleri ve helikopterler görev yapıyor.

Devam eden arama kurtarma çalışmalarında, 19 Temmuz'da Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ile Uğurlu köyleri arasındaki dere yatağında kayıp olarak aranan Fatma Töngel'in, 21 Temmuz'da Uğurlu köyünün 200 metre yakınındaki bataklık bölgede Cengiz Töngel'in, 22 Temmuz'da Uğurlu köyünde ikizlerden Sanem Kaplan'ın, dün de anne Nilgün ile kızı Funda Kaplan'ın cesedi bulunmuştu. Bulunamaya Kağan Töngel (3) ile İlayda Sinem Kaplan'ı (7) bulmak için dere yataklarıyla su taşkınlarının olduğu bölgede kapsamlı arama çalışmaları halen devam etmekte.

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER