Liseli öğrenciler Üniversiteli Olma Heyecanı Yaşıyor

Kadir Has Üniversitesi, liseli öğrencilere üniversite deneyimi yaşatmak için düzenlediği Lise Yaz Okulu'nun kapsamını ilerletti.

Liseli öğrenciler Üniversiteli Olma Heyecanı Yaşıyor

Farklı liselerden birçok öğrenciyi bir araya getiren Lise Yaz Okulu'nda öğrencilere, mühendislik, fen bilimleri, sosyal bilimler ile başarı ve meslek konu başlıkları altında toplam 14 ders sunuluyor. İki haftalık dönemler şeklinde gerçekleşen yaz okullarında gençler; arttırılmış mekanik, moleküler biyoloji ve genetik mühendisliğine giriş, uluslararası ilişkilerde güncel konular ve Türkiye, Hukuk Eğitimi ve Meslekleri ile Meslek Olarak ve Her Ortamda İletişim gibi derslerden her dönem en fazla altı tanesini seçme hakkına sahip. Başvuruların internet üzerinden yapıldığı lise yaz okulunun ders ücreti ise 250 lira. Yaz okulunun son kayıt tarihi 1 Mayıs 2018. Programın birinci dönemi 2-13 Temmuz 2018, ikinci dönemi ise 16-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İsteyen üniversiteli öğrencilerin de katılabildiği program hakkında bilgi veren Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Berker, "Öğrenciler buraya gelip her dönem iki hafta boyunca ders alıyorlar. Öğrencilerin üniversite deneyimi yaşamaları çok güzel. Her dönem altı derse kadar alabilme şansları var. Böylece hem ne istediklerini daha iyi anlayıp, kendilerini biliyorlar hem de arkadaş ediniyor, keyifli vakit geçiriyorlar" dedi.

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER