ViaCon Türkiye’de hedef büyüttü!

Türkiye ve dünyada karayolları ve demiryolları başta olmak üzere altyapı projeleri için çelik menfezler, çelik köprüler, alt/üst geçitler ve ekolojik köprülerin tasarım, üretim ve uygulamalarını yapan ViaCon Türkiye'de önceki yılı yüzde 17 büyüme ile tamamladı.

ViaCon Türkiye’de hedef büyüttü!

ViaCon Türkiye olarak, bugüne dek yurt içi ve yurt dışından çok sayıda proje için 1000'in üzerinde menfez ve köprü ürettiklerini anlatan ViaCon Türkiye Genel Müdürü Onur Başar, şirketin 2014 yılı başında, ViaConPolonya ve Kisan İnşaat ortaklığında kurulduğunu söyleyerek: “2018 yılının hemen başında yaptığımız ihracat anlaşmaları ile 2017'nin çok ötesinde bir başarı yakalayacağımız bir yıl olmasını bekliyoruz. Son dönemde Orta Doğu, Körfez ülkeleri ve İran'da yeni projeler üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu pazarlarda Türkiye'nin de gücü ile birlikte ciddi potansiyel görüyoruz. 2018'in hemen başında İran'daki ilk projemizin sevkiyatlarına başladık. 2018 yılında özellikle yüksek açıklıklı çelik köprü ürünlerini de üretmek üzere makine yatırımını devreye soktuk. Bu sayede ürün yelpazesini genişleterek hem Türkiye hem de ihracat pazarlarında başarımızı artırmayı hedefliyoruz.''dedi.

''2 önemli proje''
Şirket olarak büyümelerinde dönüm noktası olarak adlandırabilecekleri iki proje olduğunu söyleyen Başar, "Dönüm noktası olarak bahsedebileceğimiz 2 projemiz bulunuyor. İlki İstanbul 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu kapsamında gerçekleştirdiğimiz ekolojik köprü ve çelik menfez imalatları. İkincisi ise Etiyopya'da devam eden demiryolu projesi için üretimini yaptığımız çelik menfez ve altgeçitler. Bunlar teknolojik gelişmemiz ile birlikte bilgi birikimimizin hızla artmasına sebep oldu''dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER