Almanya ve Türkiye Arasındaki Kriz Vedat Erdem

Geçtiğimiz günlerde haber merkezimize Almanya üzerinden bir arama gerçekleşti. Bu aramayı gerçekleştiren Vedat Erdem haber merkezimizde çalışan gazetecilerimizden Salih Zengini Almanya ‘ya davet ederek tüm maddi ihtiyaçlarını karşılayacağını belirtti.

Almanya ve Türkiye Arasındaki Kriz  Vedat Erdem

Geçtiğimiz günlerde haber merkezimize Almanya üzerinden bir arama gerçekleşti. Bu aramayı gerçekleştiren Vedat Erdem haber merkezimizde çalışan gazetecilerimizden Salih Zengini Almanya ‘ya davet ederek tüm maddi ihtiyaçlarını karşılayacağını belirtti. Vedat Erdem Almanya’daki yaşamını sürdüren Türklerin birlikte çalıştığı  bir bayanın kız kardeşine tecavüz ettiği haberi ile bir iddiada bulundu. Haber ekibimiz Almanya'ya giderek bu iddiaların belgeli şekilde asılsız olduğu belirlendi. Ancak Vedat Erdem bu haberi takıntı haline getirerek sürekli olarak bazı sorunlar çıkarmaya başladı. Bu sorunlar doğrultusunda olay içinde bulunan Türk vatandaşlarımız Almanya hükümetine giderek gerekli şikayetlere bulundu. Ancak bu şikayetlere rağmen Almanya Hükümeti Vedat Erdem herhangi bir ceza almadan hayatına devam etmektedir.

 Vedat Erdem sonrasında gazetecimiz Salih Zengin tarafından yapılan asılsız haber bilgisi için bazı sorunlar yaşatmaya başladı. Gazetecimiz Almanya hükümetinde bulunduğu süre zarfında çok fazla sorun yaşadı. Bu sorunlara rağmen halen bazı rahatsızlık durumlarına devam eden Vedat Erdem gazetecimiz tarafından hem Almanya konsolosluğuna hem de hükümetimize çeşitli şikâyetlere bulundu. Bu şikâyetler doğrultusunda ekibimizle çalışmakta olan Salih Zengin bazı tehditlere maruz kaldı. Bu kişinin şizofren hastalığına sahip olduğu ve yarattığı takıntılar sonucu bazı durumlarda engellenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca yayınladığımız habere karşılık olarak gazetecimizi arayan Vedat Erdem çok çirkin hitaplarda bulunarak gazetecimize tehditlerden bulundu. M.B gazetecimizi arayarak “artık Trabzon’da yaşayamazsın" gibi cümleler ile gazetecimizi tehdit etti.

Ancak hem Vedat Erdem hem de M.B. hakkında adli süreç başlatıldı. Gazetecimiz “Almanya Duisburg Bu Adama Dikkat Edin” adlı haberi sonrası çok fazla sayıda tehdit aldı. Hükümetimiz bu konuda devreye girerek Vedat Erdem adlı kişinin. Türkiye’de yargılanması için gerekli makamlarla yazışmaya başladı. Almanya’da yaşayan Türk Vatandaşlarımıza 5 yıldır rahatsız etmektedir. Türkiye’ de hakkında Tutuklama kararı olan Erdem, Türkiye’ye giriş yapamıyor.

Vedat Erdem Hakkında Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarından Almanya Savcılığına ve Almanya Polisine karşı çok sayıda şikâyet ve suç duyurusu olmasına rağmen Almanya yetkili makamları Vedat Erdem hakkında hiç bir yasal işlem yapmaması manidardır. Türkiye’den Almanya’ya giden Muhabirimiz Vedat Erdem tarafından mağdur edilen Türk vatandaşlara yardımcı olmaya çalışan Gazetecimizin çalışmasını engellemeye çalışan Türk vatandaşlarımızda kınıyoruz.

Almanya’da Vedat Erdem tarafından 5 yıldır olmadık hakaretlere, olmadık galiz küfürlere maruz kalan Türk Vatandaşlarımızın Sorunlarını araştırırken Almanya’da Ciddi kalp krizi geçiren Almanya Berlin’de Hastanede Çok ciddi sorunlarla karşılaşan Gazetecimize Yardımcı olan isimlerini güvenlik gereği tam olarak yazmadığımız Türk vatandaşlarımız A.D, K.M,İ.E, ve İ.A kardeşlerime çok Teşekkür ettiğini dile getirdi.

Vedat Erdem tarafından ölümle tehdit edilen Diğer Türk vatandaşlarımız Almanya’da bu vatandaşların hakkını arayan Gazeteci Zengin’e yardımcı olmasını bırakın yapılan çalışmalarıma engel olmayın  dile getirirken bu Vatandaşlara Vedat Erdem’in  gerekli resmi yazışmalarının ardından  Gazetecimizi ve Almanya’da Yaşayan Türk vatandaşlarımıza işlediği suçların hesabını Türk Adaletine  hesap vermek için Almanya’dan Paketlenip Türkiye’ye  yollanan Vedat Erdem ardından  buradaki vatandaşlarımıza elbette iki kelime yapacağız şeklinde açıkladı.  

Gazetecimizi sürekli olarak tehdit eden Vedat Erdem maddi gücünü kullanarak çeşitli iftiralarla ve Benim iznim olmadan yaptığımız telefon görüşmelerini  farklı bir telefonla video çekerek  bu videoları  servis yapması Türk Ceza Kanununda suç olduğu  halde halen bu tavırlara devam eden Erdem Hakkında yeni bir soruşturma daha başlatıldı  Vedat Erdem çok sert kayaya çarptı. Gazeteci Salih Zengin  Vedat Erdem’in Almanya’da yaşayan Tüm Türk vatandaşlarımızı ve şahsıma yaptığı tüm saldırıların ve tehditlerin hesabını Almanya Hükümetine değil Türk adaletine hesap verene kadar Almanya’dan  Ayrılmayacağını yardımcı olan olmayan Her Türk vatandaşımızın hakkını aramak  Almanya’nın çeşitli semtlerinde yaşayan ve Vedat Erdem Tarafından Çeşitli iftiralarla maruz kalan  Türk vatandaşlarımız bu  vicdansızın şerrinden kurtarmadan dönmeyeceğim” dedi.

  

Vedat Erdem Almanya’da kendisini ülkücü olarak tanıtan ve vatan Millet Sakarya nutuklarının perde Türk vatandaşlarımıza  iftira atan suç uydurmaya çalışan Türk kültürüne yakışmayan bir kimliğe sahiptir. Ancak yapılan araştırmalar sonucu Avrupa’da yaşayan hiçbir ülkücü kardeşimiz Vedat Erdem ile ilgili bir bağı olmadığı ortaya çıkmıştır. Bu doğrultuda bu kişinin şizofren olabileceği ve belirttiği durumların dikkate alınmaması gerekti belirtildi. Bu noktada kişinin dikkate alınmaması onu daha fazla sinirlendirdi. Sürekli olarak gazetecimizi tehdit edip ve etmeye çalışan bu kişi için alınan önlemler doğrultusunda kişinin Almanya hükümeti tarafından biran önce tutuklanarak Türkiye’ye teslim edilmesi gerekiyor.

Almanya Hükümeti Önlem Almalı

Yaklaşık 5 yıldır sürekli olarak Vedat Erdem tarafından tehdit edilen Türkler artık yardım istiyor. Bu kişiden korkan vatandaşlarımız ekibimizle konuşmak bile istemedi. Bu şahıs oldukça tehlikeli olduğunu sunmaktadır. Ancak durum böyle değil. Ülkemizde hiçbir kimse bu kişiden korkmaz ve bu şekilde hareket edemez. Türkiye’de hakkında  Tutuklama kararı olan Erdem’in işlediği suçlardan dolayı biran önce Türkiye Mahkemelerinde yargılanması gereklidir.  Vedat Erdem Almanya hükümeti tarafından biran önce acil Önlem alınması için bekleniyor. Bu kişinin önüne geçilmesini sürece her geçen gün daha hazla Türk vatandaşın canını yakmaması için gerekli önlemlerin  alınma zamanının çoktan gelmiştir. Gazetecimizi hem maddi hem de manevi zarara uğratan bu kişi hiç bir önlem alınmadan etrafta gezebiliyor. Bunun önüne geçilmesi için halen gazetecimiz bazı işlemler yapmaktadır.

Takıntılı hale getirdiği kadın hakkında iddia ettiği gibi bir tecavüz olayı bulunmamaktadır. Bahsedilen kişi ile yapılan röportaj sonrası bu iddianın asılsız olduğu ve kişinin tamamen takıntılı olduğu belirlendi. Bu nedenle kişiye önlem alınması gerektiği birçok kişi tarafından gerekli görülür. Bu kişiler genel olarak bu kişiden korkarak hiçbir röportaj vermeden bizlerden uzaklaşma kararı almıştır. Ayrıca sadece bu kişileri değil iddia ettiği kişiyi de sürekli olarak mağdur etmektedir. Kişiye attığı iftiralar ve tehditler sonucu bizimle iletişimi keserek ilerlemektedir. Bu durumda hiçbir şey yapmayan Alman hükümeti oldukça rahat ve bu konudaki şikâyetleri dikkate almıyor.

Nevşehirli olan bu şahıs Almanya’da birçok Türk vatandaşlarımızı mağdur etmektedir. Röportajımız sonrası bu kişi bizlere birçok tehditte bulunmaktadır. Bu kişinin gazetecimize çok farklı şekillerde yaptığı tehditler ve davalar sonucunda Türk hükümeti bu kişi hakkında gerekli cezayı  uygulayacağından hiç şüphemiz  yoktur.  Almanya’dan Türkiye üzerindeki sosyal medya uygulamalarından kendini farklı şekilde tanıtarak bazı sorunlara yol açmaktadır. Bahsetti kadına birçok kişinin tecavüz ettiğini belirten kişinin tamamen iddia üzerine yapıldığı bilinmektedir. Bu noktada bahsedilen kadın tarafından imzalı belge veren ve tamamen yalanlayan kişiyi kendisine takıntılı olduğunu belirtmektedir. Bu noktada Alman hükümetinin en kısa sürede harekete geçmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2021, 11:41

Nazan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Songül Kandaz
Songül Kandaz - 13 ay Önce

Evet Vedat Erdemle aynı Semtte oturuyoruz Almanya'da Ancak Alman Hükumeti bu adam hakkında hiç bir işlem yapılmadı. 5 Yıldır Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarımıza tehdit iftira atarak hakaret içeren küfürler yapan kişiye yetkililer hiç bir şey yapmadı Türkiye'den gelen bir gazeteci bu manyagın hakkından geldi buradaki Türk vatandaşlarımız Gazeteci kardeşimize yardımcı olalım.

Gast
Gast - 13 ay Önce

Dem stimme ich vollkommen zu, es handelt sich tatsächlich um eine Verrückten!

Jasmin Geist
Jasmin Geist - 13 ay Önce

Dieser Mann ist wirklich ein Wahnsinniger, mit diesem Mann konnten wir Türken 4 und 5 Jahre lang nicht umgehen. Ein Journalist aus der Türkei, Bruder, kümmerte sich um diesen Mann. Freunde, ich werde diesem Journalistenfreund 300 EUR schicken, wer das Telefon des Journalisten kennt, schreibt,

SIRADAKİ HABER