Yine Isparta Yine Uçak Kazası

Isparta'da yürekleri ağza getiren bir kazanın ucundan dönüldü. Geçen hafta askeri eğitim uçağının düşmesi sonucu 3 askerimiz şehit olmuştu. Şimdi de tek motorlu eğitim uçağı, teknik arıza sebebiyle Süleyman Demirel havalimanı yakınlarında boş bir araziye zorunlu iniş yaptı. Uçakta pilot ve öğrenci yara almadan kurtuldu.

Yine Isparta Yine Uçak Kazası
banner182

Isparta'da yürekleri ağza getiren bir kazanın ucundan dönüldü. Geçen hafta askeri eğitim uçağının düşmesi sonucu 4 askerimiz şehit olmuştu. Şimdi de tek motorlu eğitim uçağı, teknik arıza sebebiyle Süleyman Demirel havalimanı yakınlarında boş bir araziye zorunlu iniş yaptı. Uçakta pilot ve öğrenci yara almadan kurtuldu.

 ER-AH Havacılık Uçuş Okulu Genel Müdürü Erdoğan Cabıoğlu, Süleyman Demirel Havalimanı'ndan saat 13.00 sıralarında eğitim amacıyla havalanan tek motorlu eğitim uçağının, teknik arıza nedeniyle kule yakınındaki tarlaya zorunlu iniş yaptığını söyledi. Erdoğan Cabıoğlu, pilot yetiştirmek amacıyla TAMAY Havacılık ve Eğitim Hizmetleri firmasından kiraladıkları uçakta bir pilot ve öğrencisinin bulunduğunu, can kaybı veya yaralanma olmadığını söyledi.

Muhammet Elbir

Editör

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER