83 Yaşında okuryazarlık belgesini aldı ve kep attı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Hazreti Amine Yetim Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen okuryazarlık Kursu’nu başarıyla tamamlayan kadınlar belgelerini alarak kep attı.

83 Yaşında okuryazarlık belgesini aldı ve kep attı.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Yetim Koordinasyon Merkezi'nde okuma-yazma kursuna katılarak kursu başarı ile tamamlayan yetim annelerine belgeleri düzenlenen törenle verildi.

En genci 45 yaşında olan kursiyer kadınlara belgelerini Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in de katıldığı törenle verildi. Törende dikkatleri üzerine çeken isim ise eşini 25 yıl önce kaybeden 83 yaşındaki Hatice Erkenalcı oldu. Hayalini kurduğu diplomasını Başkan Şahin’in elinden alan Erkanalcı, okuma yazma öğrenmenin sevincini kurs arkadaşları ile beraber kep atarak yaşadı.

Törende konuşan Fatma Şahin, merkezin kurulduğu günden bu yana 3 bin 600 yetim çocuk ve bin 300 anneye ulaştığını söyledi. Başkan Şahin, anneleri azim ve gayretlerinden dolayı kutladı. Başkan Şahin merkezin çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten konuşmasında “Bizler, yetim medeniyetinden geliyoruz. Medeniyetimiz, yoksulu ve yetimi koruma üzerine kurulmuştur. Onun için üzerimizde büyük bir emanet ve sorumluluk var. 2002 yılından bu yana yaşama dokunmak, ilk ve son nefes arasında herkesin yüreğini hissetmek için çok yol kat ettik. Artık bu çalışmalardan sonuç almaya başladığımızdan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum." Dedi.

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER