Anadolu Kocaeli'de Gümüşhane Tanıtım günleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Anadolu Kocaeli’nde’ konseptiyle hayata geçirilen tanıtım günleri kapsamında 8-11 Kasım tarihlerinde Gümüşhane Tanıtım Günleri etkinliği yapılacak.

Anadolu Kocaeli'de Gümüşhane Tanıtım günleri

Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik Gümüşhane Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı ve Kocaeli Gümüşhane Dernekleri ile ortaklaşa düzendi. Kültür kaynaşmasının amaçlandığı etkinlik öncesi düzenlenen basın toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara ve Gümüşhaneli STK temsilcileri ile bir araya geldi.  Açılış konuşmasını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, “Geçtiğimiz yıllarda başlatmış olduğumuz tanıtım etkinliklerine Gümüşhane ile devam ederek, etkinliğimiz 4 gün süre ile tamamlanacak. Gümüşhane Valiliği basın yayında Gümüşhane'nin yöresel tatları, kıyafetleri tanıtılacak, herkesi bekliyoruz” dedi. Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara ise “Burada Gümüşhane kültürünü tanıtmaya çalışacağız. Yöresel kıyafetlerimizin yanı sıra yöresel araç gereçlerimiz var, onları da sergilemeye çalışacağız” diye konuştu. Anadolu Kocaeli’nde projesinin 7’nci şehri olduklarını kaydeden Kara, “7’nci şehir olduğumuz için daha da tecrübeliyiz. Tanıtım günlerinin hazırlık süreci zor bir süreç. Bin kilometre uzaktan geliyoruz. Yöremizi Kocaeli’ne taşıyacağız. Kocaeli’de yaşayan hemşerilerimizin Gümüşhane’den getirdiklerini de burada sergileyeceğiz. 15 gün boyunca yöresel eşyaları toparlamak için uğraştık. Umarım bize verilen destekleri boşa çıkarmamış oluruz. Derneklerimizin büyük desteği var. Onlara çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 8 Kasım Perşembe günü saat 10.00’da kapılarını açacak olan Gümüşhane Tanıtım Günleri’nin resmi açılışı 9 Kasım Cuma günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek. Her gün saat 10.00 ile 22.00 arasında ziyarete açık olacak etkinlikte Perşembe, Cuma ve Pazar günleri saat 19.00’da konser programları var.

Konser verecek sanatçılarımız ise şöyle; 8 Kasım Perşembe günü Serpil Sarı, 9 Kasım Cuma günü Yusuf Güney, 10 Kasım Cumartesi Gonca Coşkun, 11 Kasım Pazar günü Hasan Pekin.


 

Ebru Vural

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER