Beşiktaş'ta dev Türk bayrağıyla saygı yürüyüşü

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79'uncu yıl dönümünde Beşiktaş'ta düzenlenen saygı yürüyüşü ile anıldı. Binlerce kişi, 57 Türk bayrağı ve 57 Atatürk resminin birleşiminden oluşan 1094 metre uzunluğundaki dev bayrakla Dolmabahçe Sarayı'na yürüdü.

Beşiktaş'ta dev Türk bayrağıyla saygı yürüyüşü

Beşiktaş Belediyesi, Atatürk'ün 79'uncu ölüm yıl dönümünde "Ata'ya Saygı" yürüyüşü düzenledi. Barbaros Bulvarı üzerinde bulunan Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi önünde toplanan büyük bir kalabalık grup, saat 08.00 sıralarında 57 Türk bayrağı ve 57 Atatürk resminin birleşiminden oluşan 1094 metre uzunluğundaki dev bayrakla yürüyüşe geçti.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın yanı sıra, yürüyüşe genci, yaşlısı, öğrencisi her kesimden vatandaş katıldı. Belediye, katılımcılara 10 bin bayrak dağıttı. 

Yürüyüş sırasında, belediyeye ait bir otobüsün hoparlöründen Atatürk'ün kendi sesiyle yaptığı konuşmalar ile 10. Yıl ve İzmir Marşları dinlettirildi. Dolmabahçe Sarayı önüne gelindiğinde kalabalık daha da arttı. Saraya girmek için sıraya girenler giriş kapısına sığmadı, kalabalık caddeye taştı. 

09.05'TE HAYAT DURDU

Saat 09.05'te ise Dolmabahçe'de adeta hayat durdu. Binler, Atatürk için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Siren seslerinin çalmasıyla trafikte olan sürücüler, yolcular araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu. Ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER