Dünya şampiyonu geçimini kağıt toplayarak sağlıyor!

Karma Dövüş Sanatları (MMA) Dünya Şampiyonası'nda birinci olan 19 yaşındaki Kadir Dalkıran geçimini atık kağıt ve karton toplayarak kazanıyor.

Dünya şampiyonu geçimini  kağıt toplayarak sağlıyor!
banner182

 Yalova’da geçimini atık kağıt ve karton toplayarak ailesine yardım eden Kadir Dalkıran;  kendisine sadece şarkıcı Demet Akalın'ın destek olduğunu ifade etti. Gençnç sporcu, diğer sponsorluk ve yardım sözlerinin yerine getirilmediğini söyleyerek, "Kağıt ve karton toplayarak günde 30- 40 lira arasında para kazanıyoruz. Dolayısıyla değil şampiyon gibi yaşamak, kazandığımız bu para ile karnımızı doyurmakta güçlük çekiyoruz" dedi.

'' 7  Türkiye ve 1  dünya şampiyonluğu var''

 Bağlarbaşı Mahallesi'nde bir gecekonduda annesi Fulya, babası Yaşar Dalkıran ve ilkokula giden kardeşleri ile yaşamını sürdüren karma dövüş sanatları sporcusu Kadir Dalkıran, çöpe atılan kağıt ve kartonları toplayıp satarak aile bütçesine katkı sağlıyor. 5 kardeşin 3'üncüsü Kadir Dalkıran, yeşil sahalarda futbolcu olarak top koşturmayı hayal ederken, karma dövüş sanatları sporcusu oldu. Zor şartlar altında yaşamını sürdüren Dalkıran, azmiyle bu spor dalında 7 kez Türkiye ve 1 kez de dünya şampiyonluğu kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER