Emniyet Müdür Yardımcısına Resmi Tören

Gümüşhane Emniyet Müdür yardımcısı Bülent Pehlivan, Gümüşhane Polis evinde rahatsızlaşarak hastaneye kaldırılan Emniyet Müdür yardımcısına sağlık ekiplerinin yaptığı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Gümüşhane’de Dün Türk Polisi’nin 174. Yıldönümü törenlerinin ardından Gümüşhane Polis evinde toplantıda fenalaşan Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Pehlivan, Polislerin 112  acil servisi  aramasının ardından Gümüşhane Devlet Hastanesine kaldırılan Emniyet Müdür Yardımcısı Pehlivan’ın kalp krizi geçirdiğini ve Gümüşhane Devlet Hastanesinde ilk Müdahalenin ardından Trabzon’a özel hastaneye Sevk edilen Emniyet Müdür Trabzon’da Sağlık Ekiplerinin tüm Müdahalecine rağmen kurtarılamayan Bülent Pehlivan, hayatını kaybetti.  

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Pehlivan için 15 Temmuz Zafer Meydanında Resmi tören düzenlendi. Bülent Pehlivan’ın Türk Bayrağına Sarılı naaşı Polis ekipleri tarafından tören alanına getirildi. Törene Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, Kurum müdürleri, Emniyet Müdür Yardımcısının Eşi Nilhan pehlivan ve Kızı Gamze Pehlivan, Polis teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, “Hayatımın en zor konuşmalarından bir tanesini gerçekleştiriyorum. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaklaşık 5 aylık bir mesai arkadaşlığımız oldu. Kendisini hep güzel yüzü ve beyefendiliğiyle hatırlayacağız. Ailesi bize ve milletimize emanettir. Emniyet teşkilatımıza, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun" dedi.

Gümüşhane Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş da, "Söylenecek sözlerin bittiği noktayız. Bülent müdürümüz Türk emniyet teşkilatının yetiştirmiş olduğu başarılı bir emniyet mensubudur. Aynı zamanda o çok fedakar bir aile babası ve bir eştir. Maalesef bugün ise aramızdan çok sesiz bir şeklide ayrılıyor. İnançlarımıza göre şehitlerin cennette peygamberlerden sonra en yüksek mertebenin sahibi olduğunu bilmemiz ise bizim yüreğimize serpilen sudur. Türk polis teşkilatımız çok kıymetli bir vatan evladını kaybetmesinin üzüntüsü içerisindedir. Allah mekanını cennet etsin" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Pehlivan'ın cenazesi öğleyin kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere memleketi Mersin'e gönderildi.

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER