Gümüşhane MHP’de Deprem Ölü ve Yaralılar var

Gümüşhane’de 3 Dönem MHP Gümüşhane Belediye Başkanlığı 25. Dönem MHP Gümüşhane Milletvekili Mustafa Canlı’nın Cenaze Törenine Gümüşhane MHP İl Yönetimin katılmadığından Gümüşhane halkı ve gurbetteki Gümüşhanelilerden Gümüşhane MHP’ye büyük tepkiler geldi.

Gümüşhane MHP’de Deprem Ölü ve Yaralılar var

Gümüşhane’de 3 Dönem MHP Gümüşhane Belediye Başkanlığı 25. Dönem MHP Gümüşhane Milletvekili Mustafa Canlı’nın Cenaze Törenine Gümüşhane MHP İl Yönetimin katılmadığından Gümüşhane halkı ve gurbetteki Gümüşhanelilerden Gümüşhane MHP’ye büyük tepkiler geldi.

Gümüşhane’de 3 Dönem  MHP  Gümüşhane  Belediye Başkanı ve 25 Dönem MHP Gümüşhane  Milletvekilliği yapan  Mustafa Canlı, MHP’nin içerisindeki dalgalanmanın ardından  MHP’den  yollarını ayırarak İYİ Partiye geçerek  Siyasete  devam eden Canlı, Son yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi  İSTAÇ AŞ Genel Müdürlüğüne atanan Mustafa  Canlı  tüm Dünyada ve Türkiye’de  etkili olan  Covit-19 Virüs Salgın hastalığına yakalanarak hayatını kaybeden Mustafa Canlı’nın Gümüşhane Belediyesinin Düzenlediği  cenaze törenine  Gümüşhane MHP il Yönetiminden  ve bazı belediye Başkanlarından  Cenaze Törenine katılım olmadığından  Gümüşhane halkı ve Gurbetteki Gümüşhanelilerden  Gümüşhane  MHP’ye  büyük tepkiler geldi.  

Gümüşhane MHP’de Deprem Ölü ve Yaralılar var!

Gümüşhane halkı ve MHP’li Seçmenler MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye çağrı yaparak çağrısında şöyle devam ettiler “ Gümüşhane halkının sevip saydığı ve 3 Dönem MHP Gümüşhane Belediye Başkanlığı yapan 25. Dönem MHP Gümüşhane Milletvekilliği yapan tüm Gümüşhanelilerin evladı Mustafa Canlı’nın yakalandığı Covid-19 Salgınına yenik düşerek hayatını kaybeden Mustafa Canlı’nın Cenaze törenine herkesten önce MHP Gümüşhane il Yönetimin katılması gerekirken aksine hiç katılmayan MHP yönetimi Canlı Depremiyle beraber MHP Gümüşhane il yönetimi tamamen ölmüştür.  MHP il Yönetiminin tamamen görevden alınmasını istediler. Mustafa Canlı depreminin ardından  MHP il yönetiminin korkusundan da  Cenaze törenine katılamayan  kişilerde depremde  enkaz altında kalan kişiler olduğunu açıklayarak devam ettiler.  Tüm Gümüşhane halkının bağrına bastığı  Mustafa  Canlı’nın   cenaze törenine katılmayan MHP Gümüşhane il yönetimi bundan sonra hangi yüzle  Gümüşhane halkından oy isteyecek Sayın MHP Lideri Devlet Bahçeli iyi bilmelidir ki  Gümüşhane’de bir baş örtüsü yüzünden Gümüşhane halkı Gümüşhane’nin gururu M. Oltan Sungurlu gibi bir adamı harcadı. İlimizde  her Siyasi parti ve Gümüşhane halkı tarafından çok sevilip sayılan Mustafa Canlı MHP’den ayrılmış olsa da MHP yıllarca Mustafa Canlı sayesinde Gümüşhane’den  oy kazandı. MHP Gümüşhane’de kan kaybetmemesi için Mustafa Canlı’nın cenaze törenine katılmayan il yönetimi istifa etmeden MHP’ye oy vermeyeceklerini “ söylediler.

Ercan Çimen’in Çıtası Yükseldi

Gümüşhane’nin Eski Belediye Başkanı Mustafa Canlı’nın ölümünün ardından Ak Parti Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen rakibi Canlı’ya  Cenaze töreni düzenleyerek  Gümüşhanelilerin güvenini kazandı. Ercan Çimen’in yanı sıra Köse MHP Belediye Başkanı  Turgay Kesler’de Mustafa Canlı’nın cenaze töreninde  halkın güvenini kazananlar arasında yerini aldı. Kürtün MHP Belediye Başkanı Enver  Şen’de beğeni alan Belediye Başkanı  oldu. Şiran MHP Belediye Başkanı da halkını güvenini kazanan Belediye Başkanı oldu. Gümüşhane Merkez Arzularkabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış’da  Gümüşhane halkının güvenini kazanan Belediye Başkanı oldu. Kelkit Şiran ve Özkürtün  Belediye Başkanları Mustafa Canlının cenaze törenine katıldığından  dolayı  Gümüşhane halkı tarafından  değer kazanan  başkanlar oldu.

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir’in  Cenaze törenine  katılmadığı  nedeni ile eleştirirken  ancak Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir’in  Sosyal Medya hesabından Mustafa Canlı’nın  ölümünden sonra  Mustafa canlının resimlerini paylaşarak  şu mesajı yayınladı” Sizin hiç abiniz öldü mü? Bu dünyadaki en candan arkadaşınız, dertlerinizi, mutluluğunuzu paylaştığınız, sıkıştığınız zaman yardımınıza koşan abiniz öldü mü? “ mesajını yayınladığını  hatırlatmak isteriz.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 21:33

salih zengin

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim Erturk
Nedim Erturk - 2 yıl Önce

Herkes yaptığı ile hem övünür hemde yıpranır olmaması gerekeni yaptılar bir Gumushaneli olarak üzüldüm öyle yaptiysalar o da onların ayibi

Eyüp Bulut
Eyüp Bulut - 2 yıl Önce

Bir Mhp li ve geçmiş dönem Mhp ilçe yöneticiği yapmış biri olarak mhp Gümüşhane il yönetimini ve il Teşkilatını nefretle kınıyorum.
Böyle bir menfur vakanın gelişmesine Genel merkezin tavrını takip edeceğim ve asıl tavrımı o zaman açıklayacağım.????

SIRADAKİ HABER