Gümüşhane’de 4000 $ Dolarlık 5100 RVG Cihaz peşkeş mi? Çekildi

Gümüşhane Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine Bağlı olan Torul Devlet Hastanesi Diş Polikliniğinde bulunması gereken Codak 5100 RVG cihaz kayıp Cihazın Akıbetinden kim sorumlu. Bu Cihazın kayboldu mu? yoksa birilerine Peşkeş mi? çekildi iddiaları doğrumu yetkililerden kamu oyuna açıklama yapılsın

Gümüşhane’de 4000 $ Dolarlık 5100 RVG Cihaz peşkeş mi? Çekildi

Gümüşhane’nin Torul İlçe Devlet Hastanesi Diş Polikliniğin de Kodak Marka 5100 RVG cihazın küçük bir kablo gibi durduğuna bakmayın büyük bir röntgen cihazının gördüğü işi görmektedir. Piyasa Değeri 4000$ Dolar olan cihaz Torul Devlet Hastanesinde olması gerekirken şuan cihaz Torul Devlet Hastanesinde yok bu cihaz birilerine peşkeş mi? Çekildi   

Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane il Sağlık Müdürlüğü ve Torul ilçe Sağlık Müdürlüğü Konu ile gerekli araştırmayı yapması  söz konusu cihazın bulunup Torul Devlet Hastanesi Diş Polikliniğine bırakılması yine söz konusu olan Cihaz Torul Devlet Hastanesi Diş Polikliniğinin  demir baş eşyasıdır.

 Gümüşhane Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine bağlı Torul ilçe devlet hastanesi diş polikliniğinde bulunması gereken ve şu anki değeri 4000$ civarında olan RVG görüntüleme cihazı Trabzon’da faaliyet gösteren bir firmaya verildi ve bir daha geri alınmadı.

Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde hayata geçirilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi, Türkiye'de takdir gördüğü gibi uluslararası alanda da takdir toplayarak Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın Küresel Amaçlar Eylem Ödülü'ne layık görüldü. Ancak, Gümüşhane Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bu projeyi layık görmeyerek projeye aykırı hareketle sıfır atık kovalarında biriken atıkları biriktirip Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından belirlenen toplayıcı firmaya vermek yerine, atıklar çöpe dökülüyor.

Gümüşhane Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde sürekli işçiler sözleşmeleri gereği haftalık 45 saat çalışması gerekirken 40 saat çalıştırılıyorlar. Aylık 2,5 gün eksik çalıştırılan işçilerin her birinin kamu zararı aylık ortalama 1.000TL civarındadır.

Küçük bir sağlık tesisi olan Gümüşhane Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Cumhurbaşkanlığının tasarruf tedbirleri hakkındaki genelgesine ve Sağlık Bakanlığının (TGAP) tasarruf tedbirleri (özellikle laboratuar hizmet alımlarına da vurguda bulunuyor) talimatlarına aykırı hareket ederek laboratuar hizmet alımlarını rahatlıkla yapabilecek 9 adet kadrolu laboratuar teknisyeni olmasına rağmen, yıllık 3.5 milyon ile 3.8 milyon TL karşılığında bu hizmet alımını özel şirketlere yaptırmakta ve ayrıca 9 kadrolu teknikerin maaşını ödemektedir.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2022, 08:50

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER