Gümüşhaneliler O Gazeteyi Almayacak

Trabzon’da günlük yayım yapan ‘TAKA’ Gazetesinden Harun Yavruoğlu’nun çizdiği karikatür de Gümüşhane’yi aşağılayıcı algı oluştuğundan Trabzon’da ve Gümüşhane’de bulunan Gümüşhaneliler Taka Gazetesini okumama kararı aldılar.

Gümüşhaneliler O Gazeteyi Almayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gümüşhane ve Bayburt ziyaretlerinde Gümüşhane-Bayburt havalimanının ivedilikle bitmesi için düğmeye basıldığından sonra Trabzon’da günlük yayın yapan bir gazetenin çalışanı Gümüşhanelileri aşağılayıcı ve onur ve gururunu inciten havalimanı için çizdiği karikatür Gümüşhanelileri çileden çıkardı.

O gazetenin Çalışanı çıkıp tüm Gümüşhanelilerden özür dilemedikçe Trabzon’da yaşayan ve Gümüşhane’de bulunan Gümüşhaneliler o Gazeteye tepki olarak o gazeteyi bir daha almayacaklarını ifade ederek o gazeteye de bir çağrıda bulundu. Biz Gümüşhaneliler Trabzon’u ve Trabzonspor’u seviyoruz ama Gümüşhanelileri küçümseyen zihniyete de sesleniyoruz “ Sayın Hakan bey bırakın Gümüşhane’yle ilgili karikatür çizmeyi de Trabzon’un sorunlarını dile getirin. Bakın Gümüşhane’nin iki Milletvekili var Trabzon’un 6 Milletvekili var inanın bir Gümüşhane’deki hizmetlere bakın bir de Trabzon’daki hizmetlere dememiz o ki bizim iki vekilimiz sizin vekillerden daha fazla çalışıyor. Bu görsellerle belgelidir. Siz bunların karikatürünü çizmenizi tavsiye ediyoruz diye tepki gösterdi Gümüşhaneliler.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 00:55

salih zengin

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk yiğit 29 kasırga
Faruk yiğit 29 kasırga - 1 yıl Önce

Evet uçuyoruz TFF karadeniz ekibi olarak liglerde 1 sırada olan ve temsil eden tek takım plakamız Galatasaray puanı taka uçayruk TURABOZAN KASIRGA 29

SIRADAKİ HABER