Gümüşhane’ye Gelen ilk Bakan!

24 Haziran Genel Seçimlerinin ardından Gümüşhane’ye gelen ilk Bakan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, bir dizi ziyaretler için Gümüşhane’ye geldi.

Gümüşhane’ye Gelen ilk Bakan!

24 Haziran Genel Seçimlerinin ardından Gümüşhane’ye gelen  ilk Bakan Ulaştırma ve Altyapı  Bakanı Mehmet Cahit Turan, bir dizi  ziyaretler için Gümüşhane’ye geldi.  Bakana Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gümüşhane Milletvekili H. Osman Akgül, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen,  Ak parti Gümüşhane il Başkanı Celalettin Köse, Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu  ve vatandaşlar eşlik etti. 24 Haziran Genel Seçimlerinin ardından Gümüşhane’ye gelen  ilk Bakan Ulaştırma ve Altyapı  Bakanı Mehmet Cahit Turan, bir dizi  ziyaretler için Gümüşhane’ye geldi.

Bakan Turan,  Torul  ziyaretinin ardından  Gümüşhane valiliğini ziyaret eden Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turan, ,” Tabi güzellikleriyle, ormanlarıyla, ırmaklarıyla, tarihi değerleriyle, turistik yerleriyle, yaylalarıyla meşhur olan Gümüşhane ilimiz aynı zamanda ülkemizin transit karayollarının da üzerinde bulunduğu bir kavşak noktası. Belediye Başkanımız Ercan Çimen’e hizmetleri için teşekkür ediyorum. Gümüşhane nüfus bakımından küçük bir il ama değerleri bakımından büyük zenginliği var. Madenleri, kaynakları, tarihi ve turistik değerleri var. Biz de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Gümüşhane’mizin ulaştırma altyapısını en iyi şekilde, en son teknolojik imkânları kullanarak yüksek standartlı yollarla donattık. Gümüşhane merkezli bu yollar önemli ölçüde tamamlandı. Trabzon bağlantısında yapımı devam eden yeni Zigana tüneli, Erzurum hattında yapımı devam eden Vauk ve Kop tünelleri, Erzincan hattında yapımı devam eden Pekün tüneli de tamamlandığında Gümüşhane’nin ulaşımı, Gümüşhane’de ki yaşam kalitesi ve Gümüşhane’deki ticari ve ekonomik fırsatlar daha da artacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 22:58

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER