Köse’den 900 kişilik İşkur müjdesi;

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Av. Celalettin Köse, Çalışma ve İş Kurumu’nun (İŞKUR) Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında Gümüşhane ili genelinde 900 kişinin daha istihdam edileceği müjdesini verdi.

Köse’den 900 kişilik İşkur müjdesi;
banner182

İŞKUR’un Toplum Yararına Programı için vatandaşlardan büyük bir talep olduğuna dikkati çeken KÖSE, şöyle konuştu :

“Geçen yıl da söz konusu program kapsamında yine bin 300 civarında kişiye istihdam oluşturulmuştu. Milletvekillerimiz Sayın Osman AKGÜL ve Cihan PEKTAŞ’ın katkılarıyla bu yıl da Gümüşhanemize 900 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Bu rakamı yıl içerisinde yeni müjdeler vererek artırmanın gayreti içerisinde olacağız. ‘’

İŞKUR tarafından çeşitli kurumlarda istihdam edilmek üzere Gümüşhane’de 900 kişinin istihdam edileceğini belirten Köse konu ile ilgili yaptığı açıklamada çeşitli kurumlarda istihdam edilecek olan bu kişilerin başvuruları için bazı şartların arandığını söyledi .

‘’Bu şartlar kapsamında Toplum Yararına Programı’na bağlı olarak İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. ‘’ diye sözlerine devam eden Köse TYP’ye başvuru yapacak kişilerin açık öğretim hariç öğrenci olmaması gerektiğini, bu kişilerin emekli ve malul aylığı almaması ve aynı adreste ikamet edenlerden kaç kişi kuradan çıkarsa çıksın yalnızca bir kişinin programdan yararlanabileceğini ve daha detaylı bilginin İŞKUR İl Müdürlüğü’nden alınabileceğini kaydetti.

Bu mutlu haberin ilimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor ve bu kontenjanların artmasında etkili olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide SARIEROĞLU’na, Milletvekillerimiz Hacı Osman AKGÜL ve Cihan PEKTAŞ’a teşekkür ediyorum” dedi.

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER