Modern Ahır-Ağıl Yapımına %50 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımlarının desteklenmesine yönelik 2018 yılı başvuruları başladı.

Modern Ahır-Ağıl Yapımına %50 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Proje ile büyükbaş hayvancılık için en az 10 baş anaç 3 en çok 49 baş anaç kapasiteli, küçükbaş hayvancılık için ise en az 100 baş anaç, en çok 200 baş anaç kapasiteli yeni ahır ve ağıl yapımı ile mevcut büyükbaş ve küçükbaş işletmelerin tadilatına %50 hibe verileceği duyuruldu.

İl  Müdürü Edip Birşen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ‘‘ 2018 yılında devam eden ahır-ağıl yapımına % 50 hibe projesine, başvuru tarihinden en az bir yıl önce Bakanlığımız Hayvancılık Bilgi Sistemine kayıt yaptırmış olan ve başvuru tarihinde ise en az 10 en fazla 49 baş anaç sığır veya en az 100 en fazla 200 baş anaç koyun - keçi kapasiteli aktif işletmesi olan yetiştiricilerimiz başvurabileceklerini ifade eden Birşen, Yetiştiricilerimiz 1 Ocak - 31 Ocak 2018 tarihleri arasında İl Müdürlüğümüze başvuruda bulunabileceklerdir’’ dedi.

Konu hakkında detaylı bilgi almak isteyen yetiştiricilerin İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER