Tahsin Söğüt’en Genel Kurul Açıklaması

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyon Başkanı Tahsin Söğüt, (GÜDEF’İN) Kasım ayı Öngörülen Olağan Genel kurul hakkında bir yazılı basın açıklamasında bulundu.

Tahsin Söğüt’en Genel Kurul Açıklaması
banner182

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyon Başkanı Tahsin Söğüt, Gümüşhane Dernekler Federasyonun Kasım ayında yapılması öngörülen Olağan genel Kurulun ileri bir tarihe ertelenmesi için yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

“1-İstanbul Gümüşhane dernekler federasyonu kasım ayında ön görülen olağan genel kulun önceki genel kurullarda olduğu gibi ileri bir tarihte yapılmasına ve uygun bir salon temin edilmesine ayrıca derneklerlerden gelecek delge lerin hazırlanmasına genel kurulun anadolu yakasında yapılmasına karar verilmiştir.

2-Federasyona üye olmayan il derneklerinin üyelik prosüdürlerini hazırlamaları için gerkli belgelerin kendilerinden talep edilmesine ve yardımcı olunmasına karar verilmiştir.

FEDERASYON ÜYELİĞİ İÇİN  GEREKLİ BELGELER:

 *Yönetin kurulu toplanarak bir üst kurula(ist.güdef’e)üye olmasısı için olağan üstü genel kurul toplantı kararı alması

*Olağan üstü toplantı yönetim kurulu asil yedek denetleme kurulu asil yedek üyelerin toplamından bir fazlası olması hazirun cetvelini imzalaması gereklididir.Genel kuruldan bir üst kurula(ist.güdef’e)üye olması için genel kurul tutanağında yetki verildiği yazılması gerekir.

*Bundan sonra yönetim kurulu toplanak federasyona üyelik için karar alarak bir dilekçe ile baş vurması gerekir.

*Federasyona üye olcak dernekler sadece yukarıda yazılı üyeleri ve toplantı gününü federasyona bildirmeler halinde tüm prosüdürler ist.güdef tarafından hazırlanır.

2-Ayrıca yönetim kurulumuzca alınan karar yetim ve öksüz orta öğretim öğrencilerin yardım edilmesine bunun için baş vuracakların kendi köy dernekleri üzerinden vukaatlı nüfüs kayıt örneği ve banka iban numarası ile baş vuru yapmaları gerekmektedir,köy derneği olmayanların en yakın il derneğine baş vurmaları gerekmektedir,son başvuru tarihi 10 ocak 2018 dir.

3- Federasyon yönetim kurulumuz yukarıda yazılı konuların müzakeresi için sadece  il dernek başkanlarının katılacağı bir toplantı ile genel kurul hazılıkları yapacaktır” dedi.  

salih zengin

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuncay Kesler
Tuncay Kesler - 12 ay Önce

GÜDEF yonetimi Hiçbir Dernege Olağanustu Hemel Kurul yaptirma Yetkisi yoktur.Her Dernek kendi tuzugune gore kararlari alir.Bahçelievler Ģümüşhaneliler Derneği Olağan Genel Kurul Karari Ile Gudefe katilmak Karari Almiştır.Alinan Genel Kurul Karari na istinaden Yönetim Kurulu alinan Karari Yönetim Kurulu karari Ile Gudefe iletmistir.Gudef Genel sekreteri A.K.Y tarafimiza gonderdigim eamilde muracatimizi alindigi ancak federasyon katilim hacı odemedigi gerekcesi Ile kaydimizin gerceklesmedigini tarafimiza bildirdi.Kamuoyu bilmelidir ki Gudef yonetimi keyfi kanuni olmayan gerekceler Ile işleri zorlastirmakta birlik beraberliğe darbe yapmaktadir.Bu Genel Kurulu bari duzgun yapin.Mahkemelerden kurtarin.Gudef hic bir Derneği Olağanustu Genel Kurul yPmaya zorlayamaz...Basvurulara 1 ay içinde cevap vermesi zorundadir.Biz bu keyfi işlemler için neler yapılmasına karat verecek bilgi Birikimi sahibiz.Bizde Kamuiyuna duyururuz.

SIRADAKİ HABER

banner188

banner187

banner189