Vali Taşbilek’ten Turizm Haftası Mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in “ Turizm Haftası Mesajı ” dolayısıyla yayımladıkları mesaj yayınladı

Vali Taşbilek’ten Turizm Haftası Mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taş Bilek Turizm bilincini geliştirmek ve halkımızın turizm faaliyetlerine katılımını sağlamak amacıyla, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasını Turizm Haftası olarak kutlamaktayız.

Ülkelerin ve şehirlerin ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra, farklı kültürlerin birbirini tanımasına ve kaynaşmasına da vesile olan turizm, Gümüşhane’nin, kalkınma hamlesindeki öncelikleri arasındadır.

Yaylaları, tarihi konakları, mağaraları, kaleleri, gölleri, şelaleleri, tarihi Süleymaniye Mahallesi, yöresel tatları ve ürünleriyle Gümüşhane, son yıllarda ulaşım sorununun da büyük oranda giderilmesiyle birlikte önemli bir fırsat yakalamıştır. Ülkemizin genelinde olduğu gibi Karadeniz Bölgesi’nde de yaşanan turizm hareketliliğinden, yeni turizm sezonu ile birlikte Gümüşhane’mizin de istifade etmesi için azami gayret göstermekteyiz.

Temiz ve sakin doğasıyla ülkemizin ender bölgelerinden olan ilimiz, şehir hayatının stresinden uzaklaşarak rahat bir nefes almak isteyenler için harika bir liman olma potansiyeline sahiptir. Gümüşhane’nin turizm alanında hak ettiği noktaya gelmesi, gelişmişlik düzeyinin artırılması ve insanlarımızın bu sektörden doğrudan fayda sağlar hale gelmesi için Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz, yatırımcılarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve esnaflarımız el ele vererek birlikte hareket etmemiz gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizde ve Gümüşhane’de turizm sektörünün gelişimine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, başarılı bir turizm sezonu geçirilmesi dileğiyle Turizm Haftası’nı kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 18:04

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

version="1.0" standalone="yes"?> <