Gümüşhaneli taraftarlardan,İzmir Emniyetine Büyük Tepki!

Geçtiğimiz cumartesi günü İzmir Atatürk Stadında oynanan Altay-Gümüşhanespor müsabakasının 29.dakikasında Gümüşhanesporlu taraftarların sis dumanı yakması sonrasında yaşananlar Gümüşhaneli taraftarların büyük tepkisini çekti.

Gümüşhaneli taraftarlardan,İzmir Emniyetine Büyük Tepki!
banner182

Gümüşhaneli taraftarlar tepkilerini şu şekilde dile getirdiler;"Gümüşhane'nin plaka numarası olan 29.dakikasında Gümüşhaneli taraftarların olduğu tribünde 3-4 adet kırmızı sis dumanı yakıldı. Bu sis dumanları tribünde yandı ve söndü.Saha içine atılmadı ki zaten tribün ile saha arasında 25-30 metrelik mesafe var.

Sis dumanı yanar yanmaz 50-60 kişilik çevik kuvvet ekibi tribüne girdi.Türkiye'nin hiç bir stadında çevik kuvvet tribüne girmez.Tribünden 15-16 yaşındaki bir çocuk iki kişi tarafından boğazından sıkılarak götürüldü.Taraftarlar buna büyük tepki gösterse de sırf polise zarar gelmesin diye fiili eylemde bulunmadı.Şimdi soruyoruz;Bu çocuk halk otobüsüne molotof kokteyli mi attı?,Polis Otosuna, ambulansa taş mı attı ? Kimse polis te emir kulu, görevini yapıyor demesin.Hangi stadyumlarda nasıl vahim durumların yaşandığı ortada. Orada kanunun uygulamayanlar, Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlılığı ortada olan Gümüşhane insanı üzerinden oyunlar oynamasın.İzmir'de yaşananların araştırılması için kesinlikle mecliste soru önergesi verilmelidir.Gümüşhanelilerin Devletine bağlılığı ortada iken bu tür hareketlerden kimler nemalanır bu mutlaka ortaya çıkarılmalıdır." 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186

banner189