Gümüşhanespor'da Yeni Başkan Seçilemedi

Spor Toto 2.ligde mücadele eden Gümüşhanespor’da kulüp başkanı Kaya Büyükbayraktar’ın istifa etmesi sonucu gerçekleştirilen olağanüstü kongrede başkan seçilemedi.

Gümüşhanespor'da Yeni Başkan Seçilemedi

Kulübün Tekke köyünde bulunan tesislerinde yapılan kongrenin divan başkanlığına AK Parti Gümüşhane Milletvekili ve kulübün onursal başkanı Hacı Osman Akgül, divan üyeliklerini ise Belediye Başkanı Ercan Çimen ve GTSO Başkanı İsmail Akçay seçildi.

Kulübün 155 delegesinin çoğunluğunun katıldığı kongre saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından kulübün faaliyet, gelir gider, denetleme kurulu raporları okunarak ibra edildi.

3 aday liste hazırladı

Müteakip defalar ara verilen ve protokol konuşmalarının da gerçekleştirildiği kongrede seçim kısmına geçildiğinde ise Metin Şeker, Ersin Tosun ve Habip Arslan adaylıklarını açıklayarak listelerini divana teslim etti. Yapılan inceleme sonucunda listelerin tüzüğe uygun olmaması gerekçesiyle kongre Divan heyeti tarafından sonlandırıldı.

Bundan sonraki süreçte Dernekler İl Müdürlüğü ile birlikte hareket edileceğini kaydeden Divan Başkanı Akgül, “Süreci nasıl yöneteceğimizi dernekler masasıyla görüşerek karara bağlayacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER