11 bin 500 TL Trafik Cezası

Ankara da yaşayan Volkan İlbaş trafik de yaptığı cezaların bedelini ödeyerek karşılığında 5 metrelik bir makbuz aldı.

11  bin 500 TL Trafik Cezası

Ankara’nın Çankaya ilçesi Emek Mahallesi’nde kadın kuaför salonunu işleten Volkan İlbaş otomobilini satmak için notere gittiğin de hayrete düştü. İlbaş, ödenmemiş trafik cezaları nedeniyle aracını satamayacağını öğrendi.

Vergi dairesine giden Volkan İlbaş, son 10 ay içerisin de aracının plakasına yazılmış, drift yapmak, ışık ihlali, hatalı sollama, hatalı park, emniyet kemeri takmamak, yüksek sesle müzik dinlemek gibi 35 ayrı cezası olduğunu öğrendi. Trafik kurallarına uymamasının faturasını ise 5 metrelik,11 bin 500 lira tutarındaki ceza makbuzu ile ödedi ve aracının satışını gerçekleştirdi.

Volkan İlbaş; ‘Bu cezaları, aracı sattığım kişiden aldığım paradan ödedim. Bundan sonra ceza yememek için trafik kurallarına uyacağız. Yanlamayalım, drift yapmayalım, yüksek sesle müzik dinlemeyelim, çevreye rahatsızlık vermeyelim.’Dedi.

Volkan İlbaş, ‘Yaptıklarınızı kimse görmüyor diye düşünmeyin. Olan sadece kendinize oluyor. Şu zamanda 11 bin lira trafik cezası çok para. Ben yaptıklarım için üzgünüm. 1 yıl bide değil, 10 ay içinde 11 bin lira ceza yedim. Bence herkes trafik kurallarına uysun.’ Şeklindeki konuşmasıyla pişmanlığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

version="1.0" standalone="yes"?> <