6 terörist etkisiz hale getirildi

TSK, dün bölücü terör örgütü mensubu 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini, gerçekleştirilen arama tarama faaliyetlerinde ise çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcının ele geçirildiğini bildirdi.

6 terörist etkisiz hale getirildi

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terörle mücadele operasyonları kapsamında dün yurt içinde meydana gelen olaylara ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamaya göre; Şırnak Uludere’de, güvenlik güçlerince icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından silahlı saldırıda bulunulması sonucunda, bölgede başlatılan temas aramasında 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Hakkari Yüksekova’da, güvenlik güçlerince icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu 1 terörist etkisiz hale getirildi. Hakkari Şemdinli’de, icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir mağarada, mağara oluşturmak için kullanılan 20 kilogram patlayıcı madde, bir adet şarjlı spiral ve muhtelif malzeme ele geçirilerek yerinde imha edildi. Hakkari merkezde icra edilen arazi aramasında yol üzerinde bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi. Ağaçların arasına gizlenmiş halde bin 280 kilogram amonyum nitrat, 250 metre kablo ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi. Yüksekova’da, icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir mağarada 10 adet el bombası ele geçirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER