Bakan Soylu’nun Sözlerine Beştepe’den Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Gerekirse bacaklarını kırın” şeklindeki açıklamasının ardından gelen tepkilere Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın cevap verdi.

Bakan Soylu’nun Sözlerine Beştepe’den Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Gerekirse ayaklarını kırın" sözleriyle ilgili konuşan Kalın, “Bu ifadeler terörle ve uyuşturucu ile mücadelede bir kararlılık ifadesidir. En kararlı şekilde mücadeleyi devam ettirin ifadesidir. Bunu emniyet görevlilerine söylüyor. Bunu başka yerlere çekmek ancak kötü niyetle izah edilebilir. Bu mücadelede kararlılık vurgusu son derece önemlidir.”  şeklinde konuştu.

Süleyman Soylu : Ayağını Kırmak Polisin Görevidir

Okullarda alınmaya başlanan güvenlik önlemlerinin sürdürüleceğine dikkat çeken Bakan Soylu, "81 ilimizde 7 kez okul çevrelerinde huzur uygulamaları yaptık. Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın. Bunun suçu neyse, 5 yıl içeride yatmaksa yatarız, 10 yıl içeride yatmaksa yatarız, 20 yıl içeride yatmaksa yatarız." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER