Hollanda'dan Destek

Hollanda Dışişleri Bakanı Ziljstra, "Türkiye'de ve ülkeye karşı açıkça saldırılar oldu. Türkiye'nin kendini savunması için yeterli işaretler var. YPG masum değil. Hollanda hükümeti YPG'yi hiç bir zaman desteklemedi" dedi.

Hollanda'dan Destek
banner182

Hollanda Dışişleri Bakanı Ziljstra, "Türkiye'ye karşı açıkça saldırılar oldu. Türkiye'nin kendini savunması için yeterli işaretler var. YPG masum değil." dedi. Zijlstra Hollanda Parlamentosu'nda Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin operasyonuyla ilgili başlattığı operasyonda mecliste soruları yanıtladı.

Zijlstra, "Bu bir Türk, Kürt çatışması değildir. Bunun Hollanda'da da böyle olmaması gerekir. Kabinede, ülkede gerginliğin tırmanmaması için gereken görüşmeler yapılıyor." dedi.

Birleşmiş Milletler Şartı’nın meşru müdafaa hakkını düzenlediği 51. maddesine atıfta bulunan Zijlstra, "Türkiye'ye karşı açıkça saldırılar oldu. Türkiye'nin kendini savunması için yeterli işaretler var. YPG masum değil. Hollanda hükümeti YPG'yi hiçbir zaman desteklemedi. YPG ile PKK arasında güçlü bağlantılar var. PKK ise hem Hollanda hem de Avrupa'ya göre bir terör örgütüdür." ifadesini kullandı. 

Kaygılar hakkında konuşan Zijlstra "Türkiye ile gereken görüşmeleri yapıyoruz. Fakat, Türkiye'nin yaptığı hareket, uluslararası mücadeleye karşı ve yasa dışı değil. Bu durumda hareketi yargılamamız doğru olmaz."  dedi.

Muhammet Elbir

Editör

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER