Mesleki ve teknik eğitimde işbirliği protokülü, imzalandı

kabiliyet eksikliklerini gidermek durumundayız. Gençlerimize ve mevcut çalışanlarımıza değişen koşullara karşı esneklik kazandırabilmeli, yetenek setlerini çeşitlendirmeliyiz. Biz kamu tarafı olarak üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmaya hazırız.

Mesleki ve teknik eğitimde işbirliği protokülü, imzalandı

Özel sektör paydaşlarımız ve odalarımızın da bu konuda ne kadar hassas ve istekli olduğunu bizzat gördük. İşte imzaladığımız bu protokolle de İstanbul özelinden başlayarak sektörün ihtiyacına yönelik meslek liselerindeki eğitim içeriklerinin güncellenmesi, atölye ve laboratuvarların kurulmasına yönelik somut bir adım atmış oluyoruz."

İSTANBUL'DA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM VEREN 89 OKULU KAPSAYACAK

Mesleki ve teknik eğitimde işbirliği protokülü, sektörün iş gücü ihtiyacına cevap verebilecek niteliğe sahip, gelişen teknolojiye hızla ve etkin şekilde uyum sağlayabilen, paydaşların planlama ve karar alma süreçlerine aktif şekilde katıldığı bir yapıyı tam anlamıyla hayata geçirebilmek amacıyla imzalandı.

Bu protokol ile okulların atölye ve laboratuvarlarının yeni teknolojilere dayalı olarak donatılması, alan öğrencilerine işletmelerde gerçek üretim ortamlarında beceri eğitimi ve staj imkânları sağlanması, alan öğretmenlerine hizmet içi ve işbaşı eğitimlerinin verilmesi, çerçeve öğretim programlarının güncellenmesi, başarılı öğrencilerin ve projelerinin desteklenmesi, mesleki İngilizce ders içeriklerinin Sanal Gerçeklik uygulamalarına dair akademik olarak hazırlanması, mesleki ve teknik eğitimin niteliğini artırmak; başarılı öğrencilerin mesleki ve teknik eğitimi tercih etmelerini sağlamak, başarının sürdürülebilirliğini desteklemek, başarılı öğrencileri ödüllendirmek ve sektör ile okul işbirliğini artırmak amacıyla öğrencilerin ve projelerinin desteklenmesi gibi çalışmalar amaçlanıyor. Protokol kapsamındaki faaliyetler, İstanbul ilindeki Mesleki ve Teknik eğitim veren 89 okulda hayata geçirilecek.

Nazan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

version="1.0" standalone="yes"?> <