Pençe Harekatı’nda 72 terörist öldü.

Pençe Harekatı’nda PKK’ya ağır darbe sonucu 72 terörist etkisiz hale getirildi

Pençe Harekatı’nda 72 terörist öldü.

Bu sabah Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son açıklamalar da Hakurk bölgesinde yapılan Pençe Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 72 olduğu belirtildi. Bakanlıktan yapılan ikinci açıklamada ise Kuzey Irak'a düzenlenen hava harekatında ise 4 terörist’in daha etkisiz hale getirildiği açıklandı. Açıklamada :’’Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, Irak kuzeyi Metina bölgesine düzenlenen hava harekâtı ile PKK bölücü terör örgütüne ait silah mevzii, barınak ve sığınak olarak kullanılan hedefler etkili şekilde vuruldu, 4 terörist daha etkisiz hale getirildi. ’İfadeleri kullanıldı.

Pençe-2 Harekatı'nda 1500 kilogram amonyum nitrat ve yaşam malzemesi ele geçirilirken operasyonla ilgili şu açıklama yapıldı:

"Başarıyla devam eden Pençe-2 Harekatında Komandolarımız; bir yeraltı sığınağında; Bir BKC makineli tüfek, bir AK 47 piyade tüfeği, bir Yaesu tipi büyük telsiz, bir el bombası 1.142 adet 7,62 mm BKC mühimmatı, 403 adet 7,62 mm AK 47 mühimmatı, 120 adet 5,56 mm M16 piyade tüfeği mühimmatı, 15 adet AK 47 şarjörü (dolu), iki Dragunov keskin nişancı tüfeği şarjörü ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.Ayrıca, başka bölgede yol kenarında üzeri naylon branda ile kapatılmış 30 çuval (1500 kg) amonyum nitrat bulundu. Ele geçirilen mühimmat ve amonyum nitrat çuvalları imha edildi."

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER