Saadet Partisi’nden Cumhuriyet Halk Partisine Ziyaret Gerçekleştirildi

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek uyum yasaları konusundaki görüşlerini anlattı.

Saadet Partisi’nden Cumhuriyet Halk Partisine Ziyaret Gerçekleştirildi

CHP binasına gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’nu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan karşıladı.İki liderin görüşmesi yaklaşık 1 saat 20 dakika sürdü. Görüşmenin ardından iki başkan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“İade-i Ziyaret Yaptık”

Karamollaoğlu, dün yaptıkları basın toplantısında, 16 Nisan referandumunun ardından çıkarılması gereken uyum yasalarıyla ilgili görüşlerini kamuoyuna duyurduklarını hatırlatarak, bugün de konuyu CHP'ye takdim etmek üzere Kılıçdaroğlu ile bir araya geldiklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun daha önce Saadet Partisine geldiğini anımsatan Karamollaoğlu, görüşmenin bir "iadeiziyaret" niteliği taşıdığını da kaydetti.
Görüşmede Kılıçdaroğlu'na uyum yasalarıyla ilgili hazırladıkları kitapçığı da takdim ettiklerini belirten Karamollaoğlu, "Uyum yasalarının aslında referandumdan 6 ay sonrasına kadar çıkması icap ediyordu. Hukuken böyle olması icap ederken, epeyce gecikti. Bu gecikme de belki bize bir fırsat vermiş oldu." dedi.

Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarına, kendilerine göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER