Diyabet hastası yakını için üretti seri üretime geçti!

Hatay’da diyabet hastası bir yakını için 1 numaraya kadar genişleme özelliğine sahip ayakkabı üreten Mehmet Ali Yıldırım, ayakkabıya talebin artması üzerine seri üretime geçti.

Diyabet hastası yakını için üretti seri üretime geçti!

‘’Diyabet hastalarına özel ayakkabı’’

 Antakyalı Ayakkabı imalatçısı Mehmet Ali Yıldırım yılda ürettiği 30 bin çift erkek diyabet ayakkabısının, 15 bin çiftinin  satışının  yurtdışına yapıldığını belirterek;  poliüretan tabana sahip ve napa deriden üretilen diyabet ayakkabılarını diğer ayakkabılardan ayıran özelliklerine dikkat çekerek:  ‘‘ İçinin hava alması, esnek bir yapıya sahip olması ve kullanılan özel süngerle dışarıdan gelebilecek darbeleri önlüyor olabilmesi. Diyabet hastalarının ayakları hastalık dolayısı ile şiştiği için tercih ettikleri diyabet ayakkabıları içlerine hava aldığı için ayaklarda meydana gelen yaraların iyileşme sürecini kısaltıyor. Esnekliği ve yumuşak tabanı ile diyabet hastalarını rahatlatıyor.’’dedi. Antakya'da özel üretimi yapılan diyabet ayakkabıları 129 liradan alıcısını bulduğunu ifade eden Yıldırım, ayrıca internet üzerinden satışı olduğu içinde Türkiye'nin her yerinden diyabet ayakkabılarına ulaşılabileceğini ifade etti.

‘’2013 yılında başlamış’’
Diyabet hastaları için ayakkabı üretmeye 2013 yılında başladığını belirten Mehmet Ali Yıldırım, "2013 yılında şeker hastası olan bir yakınımızın böyle bir ayakkabıya ihtiyacı olduğundan dolayı böyle bir ayakkabı yapmaya karar verdik. İlk yaptığımız ayakkabılar deneme aşamasında baktık ki çok iyi sonuç getiriyor ve etrafımızdaki şeker hastalarına dağıttığımızda çok iyi geri dönüşler aldık. 2013 yılından bu yana üretimimizi artırarak 2017 yılında 30 bin çift bu ayakkabıdan ürettik ve ortalama 15 binini de başka ülkelere satma imkanımız oldu. Bu ayakkabının özelliği esnek bir deriye sahip olması. Napa deri ve içinde bulunan ithal süngerden dolayı bu ayakkabı şeker hastalarına, çok ayakta duranlara ve aşırı kilolulara çok iyi gelmekte. Ayakkabının özelliği şeker hastalarında ayak şişmesi meydana gelmekte, bu ayakkabı 1 numaraya kadar büyümekte. Ayrıca doğal malzemeden yapıldığı için hava alıyor ve esnek bir yapıya sahip ayrıca dışarıdan gelen darbeleri önlemekte. 2018 hedefimiz İstanbul'da yapılacak fuara katılıp üretimimize iki katına çıkarmak olacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2018, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER