Beşiktaş Yanıyordu

İstanbul Beşiktaş -Arnavutköy sahilinde restaurant olarak işletilen, dört katlı tarihi ahşap binanın mutfak bacasından çıkan yangın kısa sürede, ahşap dış cepheyi tutuşturdu. Binanın dördüncü katının alev alev yandığını gören çevredekiler, kısa süreli korku ve panik yaşadı. İhbar üzerine olay yerine, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

Beşiktaş Yanıyordu
banner237

Bebek-Arnavuktöy Caddesi'nde saat 10.30 sıralarında yaşanan olayda, itfaiye yangına merdiven aracından müdahale etti. Tutuşan ahşap bölümler kısa sürede söndürüldü. İftaiye bir süre soğutma çalışması yaptı.

Çevrede yaşayanlardan bir görgü tanığı,"Yangın bacadan çıktı. Baca yağ kokuyor. Bacanın bakımını zamanında iyi yapmıyorlar. Alev alıyor. Yangın çıkıyor. Buralar ahşap bina. İyi korunmaları lazım. Bacanın tahtalara çok yakın olmaması lazım. Gördüğünüz gibi bacayla tahtalar yapışık. Her an için yangın çıkabilir" dedi.

Restaurant çalışanlarından Alihan Uygun ise “Binanın dışı ahşap, içi beton olduğu için yangın büyümedi. Bacadan tutuşmuş. Restaurant olarak işletiliyor Giriş katlarda zarar yok. Üst kata henüz girmedik" şeklinde konuştu.

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER