Güvenlik Görevlisi Hırsızlara Yılmadı

Güvenlik görevlisi Osman Bedir, 600 bin TL’lik ziynet eşyası ve para çalan hırsızlardan birini yakaladığı sırada çıkan kavgada yaralandı. Başına 12 dikiş atıldı

Güvenlik Görevlisi Hırsızlara Yılmadı

Aksiyon filmlerini aratmayan olay önceki gece  Bornova'da gerçekleşti. Yüzleri maskeli üç hırsız, 5 katlı bir iş hanını gözüne kestirdi. Levye kullanarak sekiz işyerine girdi. Kasaların kilidini kıran hırsızlar, 600 bin lira tutarında ziynet eşyası ve parayı, yanlarında getirdikleri çuvala attı. Ardından dokuzuncu iş yerine yöneldi. Ancak bu sırada katları dolaşan güvenlik görevlisi Osman Bedir, dükkanların soyulduğunu fark etti.

LEVYEYLE SALDIRDILAR

Atik davranarak hırsızlardan Orhan G.'yi enseledi. Fakat diğer şüpheliler tarafından levyeyle darp edildi. Ama canı pahasına direndi. Yaralanmasına rağmen Orhan G.'yi ve para dolu çuvalı bırakmadı. Sonra da polisi aradı. Olay yerine giden ekipler, güvenliğin yakaladığı zanlıyı gözaltına aldı. Kamera görüntülerine de inceleyen ekipler, kaçan diğer 2 kişiyi yakalamak için çalışma başlattı. Osman Bedir ise hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alındı. Başına tam 12 dikiş atıldı. Görevini layıkıyla yerine getirmeye çalıştığını belirten Bedir, "Hırsızlar beni görünce paniğe kapıldı. İçlerinden birisini yakaladım. Diğerleri de bana saldırdı. Ama yılmadım. Paraları da kaptırmadım. İnşallah diğerleri de yakalanırlar ve hak ettikleri cezaları da alırlar" dedi. Hırsızlık yapılan işyerlerinden birinin sahibi olan Değer Sungur ise zanlıların her işyerini 4 dakika içinde soyduğunu ifade etti.

Kaynak:takvim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER