Kelkit’te Oylar Yeniden Sayılıyor!

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde Pazar günü yapılan Mahalli idareler genel Seçimlerinde 2 Belde Belediye Başkanı ve Kelkit ilçesinde 36 sandıkta yapılan itirazı seçim Kurulu kabul ederek 36sandığın yeniden sayılmasına başladı.

Kelkit’te  Oylar Yeniden Sayılıyor!

Kelkit’e kesin olmayan sonuçlara göre seçimi kazanan Ak Partili Belediye Başkan adayı Aziz Nas ile Kelkit Bağımsız Belediye Başkan aday Ünal Yılmaz ile arasında 82 oy farkı olunca belirlenen 36 sandık için Ünal Yılmaz ilçe Seçim kuruluna itiraz etti.

Gazetecilerin Sorularını cevaplayan mevcut Belediye Başkan ve Bağımsız Belediye Başkan adayı Ünal Yılmaz, ilçe seçim kuruluna yaptığımız itirazı ilçe seçim kurulu kabul edildi. “Hukuk mücadelesi veriyoruz. Hakkımızı arıyoruz. Bu seçim kesinlikle bizim. İnsanlar bütün siyasi baskıları yapıyorlar. Devlette hukuk varsa seçim bizim, hakkımızın yenmemesi lazım. Her şey açık ve net. Bunun önüne geçemeyecekler inşallah” dedi.

Bağımsız Kelkit Belediye Başkan Adayı Ünal Yılmaz, ilçe seçim kuruluna yaptığımız itiraz sonucunda  “Biz 82 oyla kaybediyoruz seçimi şuandaki sonuçlara göre. Sayımdan sonra daha farklı şeylerde ortaya çıkacak. İlçe merkezinde kullanılan 7 bin 947 oy yeniden sayılacak. Sayım sonucunda seçim sonucunun lehimize döneceğine eminiz. Konuyu Yüksek Seçim Kuruluna kadar götüreceğiz. Hakkımız göz göre göre gasp ediliyor” diye konuştu.

7 bin 947 oyun sayımına başlandığı daha sonra ihtilaflı 146 oy pusulasının inceleneceği öğrenildi. Seçimlerde AK Parti'nin adayı Aziz Nas 3 bin 557 oy, mevcut belediye başkanı ve bağımsız aday Ünal Yılmaz ise 3 bin 475 oy almıştı.

Diğer yandan yine Kelkit ilçesine bağlı Gümüşgöze beldesinde bin 227 oy alan AK Parti adayı Hasan Aksel’e karşın bin 221 oy alan MHP adayı Mehmet Zeyrek için partisi seçim sonuçlarına itiraz ederken, Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün beldesinde de 11 oy farkla MHP’li rakibi Yakup Turgut’a karşı Belediye Başkanlığını kaybeden ve 625 oy alan AK Parti’li Aynur Zorlu Kaya da itirazlarını gerçekleştirdi.

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

version="1.0" standalone="yes"?> <