Gümüşhane Şehidini Uğurladı

Irak’ın kuzeyinde güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonda PKK’lı teröristlerle çıkan Çatışmada Şehit olan Uzman Çavuş Taşkın Temel’in Cenazesi Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı

Gümüşhane Şehidini Uğurladı

Irak’ın Kuzeyinde Güvenlik güçlerinin  yürüttüğü operasyonda PKK Terör örgütü ile çatışmaya giren Türk güvenlik güçlerinin çatışmasında Şehit düşen Taşkın Temel, Memleketi Gümüşhane’nin Kürtün İlçesinde milyonların katılımı ile son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Uzman Çavuş Taşkın Temel için Kürtün Belediyesi önünde cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehidin babası Mehmet Temel ve yakınlarının yanı sıra; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gümüşhane Milletvekili H.Osman Akgül Gümüşhane Milletvekili Cihan Paktaş, Gümüşhane Ak Parti İl Başkanı Celalettin Köse, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit  vatandaşlar katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şehidin babası Mehmet Temel'e başsağlığı dileğinde bulundu.

Tabuta sarılan şehidin kardeşi Şaban Temel, "Seninle en son gece yarısı konuşmuştuk, bana operasyona gideceğim demiştin, neredesin Taşkınım" diyerek gözyaşı döktü. Acılı şehit kardeşine sarılan bir polis memuru, "Senin ağabeyin bir kahramandır, ağlama" diyerek teselli etmeye çalıştı. Ablası Mürvet Temel de şehit kardeşinin fotoğrafını öpüp, havaya kaldırarak, gözyaşı döktü. Oğlunun tabutuna dokunan Mehmet Temel ise güçlükle ayakta durabildi.

Küçük yaşlarda annesi vefat eden Uzman Çavuş Taşkın Temel, kılınan cenaze namazının ardından Günyüzü köyüne götürülerek buradaki aile kabristanlığına defnedildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 19:52

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER