Toprağına Sahip çık Gümüşhane

Gümüşhane ilimizin Kürtün ilçemizin Kırgeliş, Bağlama ve Damlı Köyleri İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ve Cumhur Başkanlığı onayı ile Trabzon Şalpazarı sınırlarına tescillendi. Bu Nedenle Toprağına Sahip çık Gümüşhane sloganı ile Gümüşhane sınırları içerisinde bir metre toprağı başka bir yere verilemez.

Toprağına Sahip çık Gümüşhane

9 Aralık 2021 Tarihli Resmi Gazetenin Sayı: 31684 yayınında Cumhur Başkanlığı Karar Sayısı: 4897 ile Gümüşhane ili, Kürtün İlçesi, Kırgeriş,  Bağlama ve Damlı Köyleri ile Trabzon ili, Şalpazarı ilçesi Gökçeköy Mahallesi arası iki il sınırının tespitine ilişkin ekli kararının yürürlüğe konulmasına 5442, Sayılı il İdaresi kanununun 2.nci maddesi gereğince karar verildi.

Toprağına Sahip Çık Gümüşhane

Trabzon Bürokrasisi Gümüşhane Bürokrasisinin Eksikliğinden faydalanaraktan iki ilin sınırlarını parsel parsel alarak Trabzon il sınırlarına katmaya devam ederken Sözüm ona Gümüşhane bürokrasisi uyumaya devam ediyor.

Gümüşhane bürokrasisinin İlçeler ve köyler arasında ayrımcılık bölücülük ve ırkçılık zafiyetlerinden faydalanan Trabzon Bürokrasisi Gümüşhane ilinin, Kürtün ilçesi, Kırgeriş,  Bağlama ve Damlı Köyleri ile Trabzon ili, Şalpazarı ilçesi Gökçeköy Mahallesi arası iki il sınırının tespitine karar verilmesinin ardından Gümüşhane Milletvekillerinden her hangi bir açıklama gelmedi.

Bu Karar Danıştay’da ve Birlik Beraberlikle olur!

Resmi Gazetede yayımlanan Gümüşhane ili, Kürtün İlçesi, Kırgeriş,  Bağlama ve Damlı Köyleri ile Trabzon ili, Şalpazarı ilçesi Gökçeköy Mahallesi arası iki il sınırının tespitine ilişkin ekli kararının yürürlüğe konulmasına 5442, Sayılı il İdaresi kanununun 2.nci maddesi gereğince alınan kararın itirazı 60 gün içerisinde Danıştay’a dava açılarak ve ardından Sivil toplum kuruluşları Gümüşhane Siyasileri iktidar Muhalefet ayrımı yapmadan birlik ve beraberlik içerisinde ve Gümüşhane Yerel Basınını ve Ulusal Basınınla birlikte çözülür.   İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyon  Başkanı Bayram Demir bu  olay 8 kişilik bir Ekiple içişleri Bakanlığına gitmek ile çözülmez, Sen  Gümüşhane Dernekler Federasyon Başkanı Bayram Demir Gümüşhane Basınını hiç sayan  bir STK Başkanı Gümüşhane’yi ve Gümüşhanelileri temsil edemez. Federasyon Başkanı Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonu  Gebze Dernekler Federasyonu Samsun Gümüşhane Dernekler Federasyonundan  STK cılık nasıl yapılır  Eğitim alın İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyon yönetimi.

Gümüşhane Haber Gazetesi Video Konferans Toplantısı Düzenledi.

Gümüşhane Haber Gazetesi ve Anında Haberler Sahibi Salih Zengin STK Temsilcileri Gazeteciler  ve Hukukçular ile ilgili  Video konferans Toplantısında  Alınan Karar  Kürtün ilçemizin Kırgeriş,  Bağlama ve Damlı Köylerinin Şalpazarı Gökçeköy sınırlarına ilişkin  kararı için 2 yol sergilenecek 1 Yolu Danıştay’a dava açılması 2 yolu ise Gümüşhane Bürokrasisi STK Temsilcileri İktidar Muhalefet  ayrımı yapmadan  Gümüşhane Yerel Basını ve Ulusal Basın ile birlik beraberlik içerisinde Cumhurbaşkanlığına bu olayı belgelerle duyurmasıdır kararına  varıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2021, 15:01

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER