Hadi Canımın için kalk!

Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Ümit Solak’ın Cenaze töreninde Şeridimizin Nişanlısı Aysun Bozyiğit Nişanlısının Naaş’ına sarılarak "Ümit'im evlenecektik daha niye gittin. Hadi canımın için kalk" diyerek gözyaşlarını döktü.

Hadi Canımın için kalk!

Irak'ın kuzeyindeki Avaşin bölgesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ümit Solak memleketi Muş'ta son yolculuğuna uğurlandı. Solak'ın nişanlısı, cenazede "Ümit'im evlenecektik daha niye gittin. Hadi canımın için kalk" diyerek gözyaşı döktü.Avaşin'de el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralan Piyade Uzman Çavuş Ümit Solak, kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Hakkari Otluca Dağ ve Komando Tugayındaki uğurlamanın ardından Muş'a getirilen Piyade Uzman Çavuş Ümit Solak'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Hava Meydan Komutanlığında karşılandı. Burada cenaze aracına alınan şehidin naaşı, Lale Cami'ne getirildi.

"HADİ CANIMIN İÇİ KALK"Burada şehidin tabutuna sarılan nişanlısı Aysun Bozyiğit, "Ümit'im evlenecektik daha niye gittin. Hadi canımın içi kalk" diyerek gözyaşı döktü. Şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından Solak'ın naaşı dualar eşliğinde defnedildi. Daha sonra şehit Piyade Uzman Çavuş Ümit Solak'ın babası Bedri Solak'a Bakan Yardımcısı Adnan Ertem ve Vali İlker Gündüzöz tarafından şehitlik beratı verildi. Ardından şehit için saygı atışı gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 21:17

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER