Fuel-oil dolu kuyuya girdi!

Orduda fuel-oil dolu kuyuya kediyi kurtarmak için canı pahasına giren gençten örnek davraniş 4 gün önce Adana bir kediy'i, pitbul’un önüne atarak vahşiye öldürten gençlere örnek olacak bir davranış.

Fuel-oil dolu kuyuya girdi!

Ordu’nun Ünye ilçesinin Burunucu Mahallesi Çamlık mevkiinde meydana geldi. 19 yaşındaki Özgür Ege Şire Çamlık mevkiinde gezerken fuel-oil dolu kuyuya kedinin düştüğünü gördü. Kedinin kuyu içerisinde öleceğini düşünerek, kediyi kurtarmak için hiç düşünmeden fuel-oil dolu kuyuya girdi.

Kurtarmaya çalıştığı kedi ile beraber kuyudan çıkmaya çalışan genci çevredekiler ve devriye görevindeki gece bekçileri fark etti. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasından kuyudan çıkarılan Özgür Ege Şire, yaptığı insanlık örneğiyle herkesin takdirini topladı.

Olay anında gencin kuyudan çıkmasını duyan çevre sakinleri ve gece bekçileri üzeri fuel-oil kaplanmış genci hemen kuyudan çıkararak sağlık ekiplerine haber verdi. Kendi canını hiçe sayarak kedinin hayatını kurtaran genç adeta bir anda herkesin kahramanı oldu.

Olay anını anlatan görgü tanıklarından Uğur K. "Ben çamlıkta geziyordum. Birden gencin biri kedinin kuyuya düşmesinin ardından onu kurtarmak için kendisi de kuyuya giriyor. Kuyunun içerisinde gördüğüm kadarıyla fuel-oil var. Çevredekilerin ve bekçilerimizin sayesinde kahraman gencimiz kuyudan çıkarılıyor. Şu zamanda bir hayvan için kendi canını hiçe sayan insanlarımızı görmek hepimizi mutlu ettiği kadar, şu anda bizim kahramanımız o gençtir diyebiliriz" dedi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan gencin ise durumunun iyi olduğu öğrenildi.

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER