Putin Erdoğan'ın Sandalyesini Neden Devirdi?

Suriye Krizi ile ilgili Rusya öncülüğünde Sochi kentinde, Rusya - Türkiye - İran üçlü zirvesi gerçekleştirildi. Zirvenin ardından liderler basın toplantısı düzenledi.

Putin Erdoğan'ın Sandalyesini Neden Devirdi?

Suriye Krizi ile ilgili Rusya öncülüğünde Sochi kentinde, Rusya - Türkiye - İran üçlü zirvesi gerçekleştirildi. Zirvenin ardından liderler basın toplantısı düzenledi. Ne olduysa toplantının bitiminin ardından Putin ayağa kalkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a doğru yönelerek elini sıktı ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan o anda oturuyordu ve Putin'in elini sıkmak istemesini farkedince bir anda ayağa kalkmaya çalıştı ve kalktı ancak Putin de o refleksten dolayı mıdır yoksa bilinçli bir hareketle midir bilinmez Erdoğan'ın oturduğu sandalyeye eliyle dokundu ve sandalye yere düştü. Canlı yayın esnasında vuku bulan bu olayda herkes bir anda dikkatini sandalyeye doğru yöneltti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'da şaşkın bakışlarla sandalyeye baktı.

Peki Putin neden böyle bir hamlede bulundu. Bir kaza mıydı yoksa bilinçli bir hareket mi?

Şu aşamada ABD ile bir çok konuda ters düşen Türkiye'nin Avrasya'ya doğru yönelmesi de dikkat çekici. Böyle bir atmosferde Putin neden böyle bir hareket yapsın ki diyenlerde var. Diğer yandan Sochi Zirvesi öncesi Putin Suriye Devlet Başkanı Esad'ı yine Sochi de ağırlamış ve güçlü mesajlar verilmişti. Acaba Erdoğan'a Suriye politikalarında başarısız oldun mesajı mı verilmek istendi, diye fikirler de ortaya atılıyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 17:49

Muhammet Elbir

Editör

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER