Ak Partiye verilen oy Ak Partide Kalsın

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 7 ilçenin oylarının yeniden Sayılmasına ilişki İstanbul Ak Parti il Başkanlığında yaptığı Basın Açıklamasında CHP’ye verilen oylar CHP’de Kalsın Ak Partiye verilen oylar Ak partide kalsın diyerek devam etti.

Ak Partiye verilen oy Ak Partide Kalsın

İstanbul Ak Parti İl Başkanlığında Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Yaptığı basın açıklamasında Biz istiyoruz ki ne Ekrem İmamoğlu'nun lehine ne de aleyhine 1 oy fazla yazılmasın. Ama yine biz istiyoruz ki bizi verilmiş her oy bizim hanemize kaydedilsin." dedi.

İstanbul’da 7 ilçenin sayımına karar verilmesinin ardından Sandıkların sayımını yakinen takip etmek isteyen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul İl binasında basın açıklaması yapan Ali İhsan Yavuz,   "İstanbul'da işleyen süreçle ilgili kısa ve öz bilgiler aktarmak istiyorum. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, belediye başkanı değil bir kere. Kendisinin dediği gibi değil. Çünkü belediye başkanı olmak için süreçlerin tamamlanması, mazbatanın alınması gerekir. Daha süreçler tamamlanmadan, hukuki süreçler, yasal yollar bitmeden, mazbata kendisine teslim edilmeden kendisini başkan ilan etmesi gerçekten hayret vericidir. Anlamı da yok bunun. Anlaşılır da değildir. Zira Türkiye'deki herkes, her seçilen de bilir ki süreçler tamamlanıp, birleştirme tutanakları kesinleşir ve sonra da mazbata verilir. Ancak ondan sonra bir kimsenin 'başkanım' diye kendisini ilan etmesi mümkün olabilir. Bunlar olmadı. O açıdan vurgu yapıyorum. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı özellikle bu süreçlerin durdurulmasını talep ediyor. Bir an önce kendisini başkan ilan edelim istiyor. Hatta sayın cumhurbaşkanı gelsin elimi kaldırsın' şeklinde bir yaklaşım sergiliyor. Bunun üzerine hemen soruları sormak istiyoruz. Diyoruz ki; Sen seçildiğine nasıl kanaat getiriyorsun? Bu süreçlerin bitmesini hangi hakla istiyorsun?" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 18:37

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

version="1.0" standalone="yes"?> <