Bahçeli:Erdogan isterse görüşmeye hazırız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlerde ittifak çalışmalarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan isterse görüşmeye hazır olduğunu söyledi. Bahçeli, Erdoğan'dan randevu istenip istenmediğine ilişkin soruya, "Henüz yok. Venezüella'dan da randevu istenmez yani" yanıtını verdi.

Bahçeli:Erdogan isterse görüşmeye hazırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşmesinin olup olmayacağı sorusu üzerine Bahçeli, AK Parti ve MHP'den iki saygıdeğer yöneticinin bir araya gelerek çalışmalarını devam ettirdiğini, önemli adımlar atıldığını söyledi.

"Çalışmalar olumludur, verimlidir" ifadesini kullanan Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızın Türkiye'ye dönüşüyle birlikte, arzularlarsa kendi incelemelerini yaptıktan sonra, MHP ile görüşme isteği olursa görüşmeye hazır olduğumuzu geçmişte de ifade etmiştim, şimdi de ifade ediyorum" dedi.

Bahçeli, resmi temaslarda bulunmak üzere Venezüella'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan randevu istenip istenmediğine ilişkin soruya, "Henüz yok. Venezüella'dan da randevu istenmez yani" karşılığını verdi.

'PARTİZANCA DEĞİL AKILLICA YOK İZLENİYOR'

Bahçeli: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin muhafazası için her fedakarlığı seve seve yaparız

Büyükşehirlerde AK Parti ile ortak bir çalışma yürütüldüğüne ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine Bahçeli, "Şu anki çalışma 30 büyükşehirin, büyükşehir belediye başkanı ve onun altyapısını oluşturan belediyeler üzerinde yoğunlaşmaktadır. Her şey dikkate alınmaktadır. 2014, 2018 verileri göz önünde bulundurulmakta, partizanca değil akıllıca bir yol izlenmektedir. Zannediyorum hayırlı bir sonuç elde edilecektir" değerlendirmesini yaptı.

"MHP'nin görüşmelerde TBMM Başkanlığını istediği" yönündeki iddialar hatırlatılarak "Böyle bir pazarlık söz konusu mu?" sorusuna Bahçeli, "Tekraren söylüyorum, MHP'de pazarlık söz konusu olmaz. Partimizin karşısında bir pazar vardır, her türlü sebze orada bulunmaktadır. İsteyen alıp, isteyen satar ama bizim partimizde olmaz" cevabını verdi.

Nazan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER