CHP’den flaş iddia! AK Partili Belediye düşük oy aldığı mahalleri cezalandıyor

Balıkesir'de Karesi CHP İlçe Başkanı Dilek Yalçın, parti binasında düzenlenen basın toplantısında; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, zihniyetinin Balıkesir'de de oluğunu ileri sürerek, AK Partili Karesi Belediyesi’nin de düşük oy aldığı mahalleleri hizmet götürmeyerek cezalandırdığını iddia etti.

CHP’den flaş iddia! AK Partili Belediye düşük oy aldığı mahalleri cezalandıyor

Karesi'de CHP İlçe Başkanı Dilek Yalçın, CHP’nin Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Selim Panç ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla parti binasında düzenlediği basın toplantısında; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın "Bizim şu anda birinci önceliğimiz metro. Metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak" sözlerini hatırlatarak aynı  mantıkla Karesi Belediyesi'ninde hizmet verildiğinin söyledi.

''21'inci yüzyıla yakışan tavır sergilenmemektedir''

Yalçın, “Aynı mantıkla Karesi ilçemizde siyasi iktidarın daha düşük oy aldığı yerler cezalandırılmaktadır. Karesi ilçesi belediyesinin böyle bir farklı uygulama yapmaya hakkı yoktur. İlçemizde yaşayan herkes ülke gelişimine sunduğu katkıları karşısında eşit hizmet almayı hak etmektedir. Yerleşim birimleri için özellikle önemli altyapı yatırımlarının ihmal edilmesi başta halk sağlığı olmak üzere genel sorunların yanında yurttaşlarda yaratacağı kaygı ile özel sıkıntılar da yaratır. İlçemizi yönetenlerin bu tavrı 21'inci yüzyıla yakışmamaktadır. Her zaman söylediğimiz gibi halkın ihmal edildiği her yerde halkımızın yanında olacağız” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER