Erdoğan'dan Suriye Mesajı: Bitirmeye Kararlıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York Times gazetesinde kaleme aldığı yazıda, "Türkiye, Suriye'de terör örgütlerinin bitirmeye kararlı." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Suriye Mesajı: Bitirmeye Kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan New York Times gazetesi için makale kaleme aldı. Yazıda, Türkiye'nin Suriye'de barışı sağlamak için planı olduğunu söyleyen Erdoğan, "Türkiye, Suriye'de terör örgütlerinin bitirmeye kararlı." dedi.

Erdoğan, makalede, "ABD Başkanı Trump, Suriye'den çekilme kararı alarak doğru bir adım attı" ifadesini kullandı.

"Türkiye Cumhuriyeti olarak DEAŞ ve Suriye'deki diğer terör örgütleriyle mücadelede kesin bir kararlılık içerisindeyiz. Radikalleşmenin temelinde yatan sebepleri ortadan kaldıracak kapsamlı bir stratejiyi hayata geçirmek istiyoruz."

"GÜÇ BİRLİĞİ ZAMANI GELMİŞTİR"

"ABD'nin, uluslararası toplumun ve Suriye halkının çıkarlarının korunabilmesi için çekilmenin dikkatlice planlanması ve doğru ortaklarla iş birliği içerisinde hayata geçirilmesi gerekmektedir. DEAŞ'ı bitirmek ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü muhafaza etmek için tüm tarafların güç birliği yapmasının zamanı gelmiştir. Türkiye, tarihin bu en kritik döneminde elini taşın altına koymaktadır. Bu süreçte uluslararası toplumun, destekçimiz olacağına inanıyoruz."

Nazan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER