Erdoğan:"Seçimden sonra ilk iş Suriye meselesini çözeceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Seçimden sonra ilk iş Suriye meselesini mümkün olursa masada değil sahada mutlaka çözeceğiz" dedi.

Erdoğan:"Seçimden sonra ilk iş Suriye meselesini çözeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçim çalışmalarına Kağıthane'de düzenlenen mitingle devam etti. Erdoğan burada yaptığı konuşmada "Seçimden sonra ilk iş Suriye meselesini mümkün olursa masada değil sahada mutlaka çözeceğiz. Bu milletin ekmeğine aşına işine göz dikenleri asla affetmeyeceğiz. Silahlı terörü bitirmekte ne kadar kararlıysak ekonomik terörü bitirmeye de o kadar kararlıyız." diye konuştu.
'IMF ile ilişki bitti'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin IMF'ye borcu kalmadığını söyleyerek şöyle konuştu:
"IMF’ye borcumuz göreve geldiğimizde 23,5 milyar dolardı. Taksitleri ödedik ve Mayıs 2013’te ilişkimizi bitirdik. Artık bunlarla bir işimiz yok. ABD’den insansız hava aracı almıyoruz. Çünkü artık kendimiz üretiyoruz. Her türlü baskıya boyun eğeceğimizi sanıyorlar. Artık biz O eski Türkiye’ydi. Ne yapsalar boş, bu millete bir daha şehit başbakan Adnan Menderes ve onun acısını yaşatmaya kimsenin gücü yetmeyecektir."
Kğıthane’den sonra 5 ilçeye daha gideceğini vurgulayan Erdoğan, son günde vakti iyi değerlendirmek gerektiğini kaydetti.

Nazan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER