İhraç edilen başkan: Böyle olacağını bilsem, sözleşme yapmazdım

İçişleri Bakanlığı müfettişlerince hakkında soruşturma başlatılan, yolsuzluk iddiasıyla Ak Parti'den ihraç edilen Teşvikiye Belediye Başkanı Ahmet Meydan, açıklamalarda bulunara; Iraklı işadamıyla mutabakat yapmasının hata olduğunu söyledi.

İhraç edilen başkan: Böyle olacağını bilsem, sözleşme yapmazdım
banner241

Beldede yapılması düşünülen turizm tesisi için 243 dönümlük arazinin usulsüz olarak başkasına verilmesi için protokol yapmakla suçlanan  Ahmet Meydan, olayı şöyle anlattı: "2015 yazında Iraklı bir işadamı kayınbiraderimle yanıma geldi ve yatırım yapmak istediğini söyledi. Ben de vekilimize söyledim. ‘Yatırımcı var ve adam ciddi’ dedim. O da ‘tabii ki olabilir.’ 

''Tek amacım beldeme yatırım yapmaktı''
Partisinin kendisini yalnız bıraktığını öne süren Meydan, "Tek amacım bir yatırımcı gelsin ve beldeme yatırım yapmasıydı. Ben Yalova’da yaşıyorum. Teşkilat hariç, herkes yanımda. Sadece Teşvikiye değil, Çınarcık ve Yalova da yanımda, ama teşkilat değil. Vebalıymışım gibi beni bıraktılar. Hatam var. O sözleşmeyi yapmak büyük hataydı, ama insan hata yapabilir. 10 gün içinde Iraklı işadamına dava açacağım. Bu konuda hukuki girişimde bulundum. Öyle bir projeydi ki sadece beldemiz için değil Yalova’ya da getirisi olacaktı. Ben onun heyecanına kapıldım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER