Engelli Millilerimiz Samsunda

Samsun’da düzenlenecek 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'na katılarak ilk defa olimpiyat tecrübesi yaşayacak yaş ortalaması 19 olan Türkiye İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı kampa girdi.

Engelli Millilerimiz Samsunda

Samsun'da 18-30 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında Türkiye'yi temsil edecek olan Türkiye İşitme Engelliler Kadın Basketbol milli takımının antrenörü Gaye Cilvezoğlu, şu bilgileri verdi:

"Kadromuz 14 oyuncudan oluşuyor. Sakatlık olmadıkça bizim için her şeyin iyi gittiğini söyleyebiliriz. Taktik ve teknik ağırlıklı çalışmalarımızla oyunlara hazırlanmaya devam ediyoruz. Genç, dinamik ve potansiyeli yüksek bir kadromuz var. Teknik ekip olarak ekim ayından bu yana düzenli maç takibi yapıyoruz. Bu maçlar sonucunda da 20 kişilik aday kadromuzu 14 kişiye indirdik. Olimpiyatta ev sahibi avantajını kullanmak istiyoruz. Hedefimiz bu sene büyük. Çünkü olimpiyat oyunlarının ev sahipliğini yapıyoruz. İşitme Engelliler Federasyon Başkanı Sayın Yakup Kihtir’in desteği de çok büyük. Amacımız ilk üçe kalmak. Bizde ev sahibi avantajımızı kullanarak başaracağımıza inanıyoruz."

Takım kaptanı Esin Bilgili ise, ellerinden gelen en iyi performansı sergilemek istediklerini belirtirken, "Türkiye için madalya almak istiyoruz" diye konuştu. Türkiye İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı kadrosunda şu isimler bulunuyor:

"Çağla Aslan, Feyzanur Bal, Esin Bilgili, Dila Büyükavcı, Gamze Çalışkan, Büşra Çevik, İnci Göğer, Ecrin Köse, Gözdenur Örencik, Meltem Subaşı, Çağla Nur Uzundurukan, Merve Yeşilyurt, Hümeyra Gündem, Kübra Demir"

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER