Tekirdağ'da "Pati Şenliği"

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayvan sevgisini arttırmak ve sokak hayvanlarına sahip çıkılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte çocuklar için kedi ve köpek kulübesi yapımı, resim, müzik ile yüz boyama atölyeleri oluşturuldu

Tekirdağ'da "Pati Şenliği"

Tekirdağ'da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayvan sevgisini arttırmak ve sokak hayvanlarına sahip çıkılmasını sağlamak amacıyla "Mutlu Pati Şenliği" düzenlendi.

Şenlik alanında çocuklar için kedi ve köpek kulübesi yapımı, resim, müzik ile yüz boyama atölyeleri oluşturuldu. Sahil dolgu alanda düzenlenen etkinliğe hayvan severler ve çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Süleymanpaşa Belediyesi Hayvan Bakım evinden getirilen kedi ve köpekler de çocukların oynaması için şenlik alanına bırakıldı. Çocuklar kedi ve köpeklerle doyasıya oynarken bazı çocuklar barınaktan getirilen hayvanları sahiplendi.

Şenlikte konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, hayvan sevgisini çocuklara aşılamak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Hayvanların doğum günü ve karne hediyesi olarak alınıp sokağa bırakılmasının yanlış olduğunu dile getiren Eşkinat,  hayvan sahiplenmeden önce bunun getireceği sorumlulukların bilinmesi gerektiğini vurguladı.

Şenliğe katılan Can Erkan da burada hayvanlarla istediği gibi oynama fırsatı bulduğunu ve ileride barınaktan yavru köpek sahipleneceğini kaydetti.

Seher Üzer

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER