Torul Voleybol ilk Final Maçı 3-0

Türkiye Erkekler voleybol 1.liginin, B grubunun Şampiyonu olarak Play-Offa, yarı final karşılaşmalarında mağlup olarak final grubuna yükselen Gümüşhane Torul Voleybol takımı, final gurubundaki ilk karşılaşmasını 3-0 skorlar kazandı.

Torul Voleybol ilk Final Maçı 3-0

Ankara Türkiye voleybol Federasyonun içerisinde Başkent spor salonunda Konya Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşan Gümüşhane Torul voleybol takımı  rakibine fırsat vermeyerek  karşılaşmayı  3-0  galibiyetle bitirdi.

SETLER 25-17, 25-22 ve 25-19 aldığı müsabakayla birlikte Efeler Ligi için önünde 2 maçlık engel kalan temsilcimiz, 29 Mart Çarşamba günü saat 13.00’da aynı salonda Hatay Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşacak. Müsabaka Çay TV’den canlı olarak yayınlanacak.

Temsilcimizin antrenörü Mehmet Şahin, sezon boyunca istikrarlı bir grafik çizdiklerini belirterek, “Normalde 24 takımın içinden 2 takım çıkacak. Bunun için 8 takım son derece ciddi bir emek harcadı, paralar harcadı. Bu maçların en değerlisi olan Play-Off maçlarını 3’de 3 galibiyetle geçmiş durumdayız. Önümüzde 3 tane final grubu maçı kaldı. 4 takımdan en azından 2’sini 3’er puanla kapattığımız zaman matematiksel olarak Efeler Ligine çıkmaya hak kazanmış olacağız” dedi.

Hedefe kilitlendiklerini kaydeden Şahin, “Final grubunda birinci ve ikinci maçları 3’er puanla kazanarak sonucunda üçüncü maçı daha rahat oynadığımız, istediklerimizi çok net yaptığımız bir maç olarak tamamlamayı istiyorum. Bugünkü hedefimize, planımıza endekslenmiş durumdayız. Allah izin verirse Gümüşhane Torul olarak kupayı alıp gelmeyi arzu ediyoruz. Bütün çocuklar, bütün yönetim ve ekip olarak buna hazırız. Bunu yapacak durumumuz da var, kapa

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER