Milletvekili Köseoğlu’ndan 23 Nisan Kutlaması

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’yla ilgili açıklama yaparak, "23 Nisan 1920 tarihimizde bir dönüm noktasıdır. Bu tarihten itibaren halk ülke yönetiminde söz sahibi olmuştur” dedi.

Milletvekili Köseoğlu’ndan 23 Nisan Kutlaması

Milletvekili Köseoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasının önemine değinerek, "Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ını büyük bir heyecanla kutluyoruz. 23 Nisan 1920 tarihimizde bir dönüm noktasıdır. Bu tarihten itibaren halk ülke yönetiminde söz sahibi olmuştur. TBMM, ülkemizin modern dünyayla bütünleşmesi, demokrasimizin olgunlaşması ve çoğulcu demokratik prensiplerin ülkemizde geçerli kılınması sürecinde tarihi bir rol üstlendiği gibi bu gün de milli iradenin tecelligahıdır. Devletimizin temelleri atılırken ’Milli İrade’ esas alınmıştır, bekası da ’Milli İrade’ ile sağlanacaktır" dedi

Köseoğlu, "Türkiye, her geçen gün gelişmekte ve güçlenmektedir. Demokrasimiz derinleşmekte, ekonomimiz istikrar içinde büyümektedir. İçte sorunlarını çözmüş, dışta saygınlığını pekiştirmiş güçlü bir ülke olma hedefiyle medeniyet yolculuğumuza devam ediyoruz. Bütün gayemiz çocuklarımıza daha güzel, daha müreffeh bir ülke bırakabilmektir. Dünya çocuklarıyla beraber kutladığınız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletçe siz çocuklara verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni en güzel şekilde ortaya koymaktadır. Sizler, ülkemizin bugünü, geleceği, yegane umudusunuz. Türkiye’yi yarınlara siz taşıyacaksınız. Yarınlarımızı temsil eden çocuklarımız tarihten aldıkları güçle, geleceğe yön vererek, daha huzurlu ve umutlu bir Türkiye’nin, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir. 16 Nisan’da onay alan yeni sistem, Gazi Mustafa Kemal tarafından 97 yıl önce Saltanatı kaldırıp, halkın kendi kendini yönetme biçimi olarak getirdiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni daha da güçlendirecektir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hediye edilen 23 Nisan'ı bu yüzden bu yıl daha coşkulu kutlamalıyız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımı olarak Meclise hayat veren kahramanları saygıyla yad ediyor, tüm hemşerilerimin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER