Şengül Yavuz, Yöresel El Sanatları Kurslarını Ziyaret Etti

Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un eşi Şengül Yavuz, Toplumun Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi kapsamında, Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin işbirliğiyle açılan Yöresel El Sanatları Kurs Merkezini ziyaret etti.

Şengül Yavuz, Yöresel El Sanatları Kurslarını Ziyaret Etti

Halk Eğitim Merkezi tarafından kadınlarımızın tasarım yeteneklerini geliştirmelerine yönelik açılan yöresel el sanatları kurslarını tek tek gezen Şengül Yavuz, Halk eğitim bünyesindeki usta öğreticilerinden yapılan çalışmaların teknikleri hakkında bilgi aldı. Kursiyerler tarafından yapılan el işi ürünlerini yakından inceleyen hanımefendi, “ Bu kurslarda kadınlarımız yöresel sanatlar ilgili önemli ve güzel çalışmalar gerçekleştiriyor ve el becerilerini geliştirerek hem boş zamanlarını daha verimli hale getiriyor hem de üretime katkı sağlıyorlar. Hiç kuşkusuz ki bu da ekonomik etkinlik için önemli bir sonuçtur” şeklinde konuştu.

Daha sonra aynı mekânda bulunan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ile istihdam edilebilirliklerini desteklemek için “ Bin Engelli Bin Değerli” projesi kapsamında 50 engelli gencimizin kuyumculuk alanında eğitim gördükleri kursları da ziyaret eden Bayan Yavuz, burada da eğitimcilerden verdikleri eğitimler hakkında bilgiler aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER