KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı'na Yoğun İlgi

Karadeniz Teknik Üniversite (KTÜ) tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 6’ıncısı düzenlenen KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuar’ının açılışı töreni yapıldı.

KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı'na Yoğun İlgi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen törene Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, bölge illerden üniversite çağına gelmiş öğrenciler, öğretim görevlileri katıldı.

Buradaki konuşmasında Vali Ustaoğlu, “ Üniversitemiz tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Meslek Tanıtım Fuarı lise öğrencilerine rehberlik etmektedir. Bu yıl 6’ıncısı düzenlenen fuara yoğun ilgi var. Böyle organizasyonlar üniversite girecek olan öğrencilerin meslek seçimlerinde ve gelecek kariyer planlamalarında yardımcı olacaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ustaoğlu, üniversite bünyesindeki fakülte ve meslek yüksekokulu tarafından açılan stantları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Fuarda Karadeniz Teknik Üniversitesindeki fakülte, yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarında ne tür eğitimler verildiği, mesleklerin genel hatlarının neler olacağı yönünde araştırma görevlilerini uygulamalarıyla öğrencilere yansıtılıyor. 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 08:34

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

version="1.0" standalone="yes"?> <